Норкова ферма на Київщині запустила в роботу дахову сонячну станцію потужністю 8,5МВт

Розташована біля села Студеників, що у Київській області, норкова ферма "Пелском" ввели в експлуатацію дві черги дахової сонячної електростанції потужністю 8,5МВт.

Як зазначає директор ТОВ «Студениківська ФЕС» Олександр Стащенко, загалом потужність СЕС становитиме 10,6 МВт, передає Вісник Переяславщини

«Наразі завершується монтаж третьої черги - уже встановлено більше 41 тисячі сонячних панелей, яких загалом має бути близько 50 тисяч, - уточнює він. - Наша дахова СЕС навіть без третьої черги уже перевершила потужність найбільшої дахової електростанції (7 МВт) в Європі, побудованої у Нідерландах».

Встановлені на дахах шедів – будиночків для звірків - сонячні панелі не лише дозволяють отримувати додатковий дохід: вся вироблена електроенергія продається за «зеленим» тарифом, а й знижують температуру у будівлях, продовжує Олександр Стащенко.

«Влітку дуже сильно нагрівається шифер і у шедах температура піднімається до 35-40 градусів, - розповідає він. - Розглядалось чимало різноманітних варіантів, серед яких замість додаткового тіньового даху змонтували сонячні панелі – як результат температура відчутно знизилась, додатково для звірків змонтували систему «туман», яка в разі потреби їх зволожує і охолоджує».

Для монтажу дахової сонячної електростанції ферма "Пелском" взяла у банку кредит на 6 років.

Після введення в експлуатацію третьої черги СЕС зможе забезпечити електроенергією до 15 тисяч домогосподарств, продовжує Олександр Стащенко. «Панелі китайського виробництва дозволяють генерувати електроенергію навіть під час сходу та заходу сонця, - пояснює він. – Однак оскільки сонячні панелі розташовані не на південь, а на схід та захід, то генерація електроенергії дещо нижча встановленої потужності станції».

Генерація електроенергії також знижується через забруднення сонячних панелей залишками соломи, пухом норок, а також різноманітним рослинним пилком, продовжує Олександр Стащенко. «Панелі періодично миємо без хімічних засобів, аби не зашкодити тваринам», - пояснює він.

"Пелском" отримала міжнародний сертифікат "WelFur". Нині на фермі вирощують 250 тисяч молодняка та 50 тисяч самок американської норки.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка