Німці, які встановили домашню систему акумулювання, можуть за €20 в місяць безлімітно користуватися електрикою

Крістоф Остерман з Німеччини заснував енергетичну компанію Sonnen, клієнти якої платять щомісячний внесок максимум 19,90 євро за необмежену кількість електроенергії. «Financial Times» вже назвала Sonnen однією з найбільш швидко зростаючих компаній у світі.

Оскільки кожен користувач може виробляти і накопичувати електроенергію, компанія продає по всій країні домашні системи акумулювання енергії і отримує від покупців гарантію доступу до них, пише sunnik.com.ua. За допомогою програмного забезпечення все акумуляторні батареї об'єднані в мережу з вітровими, сонячними та електростанціями, що працюють на біомасі. В результаті створюється велика мережа, що складається з виробників і споживачів електроенергії, а також тих людей, які роблять і те й інше. Крістоф Остерман називає це «електроспільнотою Німеччини» і прагне зробити Sonnen «енергетичною компанією майбутнього»

Для будь-якого німецького споживача модель, запропонована Остерманом, звучить дуже заманливо. Однак вона є проблемою для енергетичних гігантів – компаній Eon і RWE, що покладаються на електроенергію з ядерного палива і викопних видів палива. У 2016 році частка атомної електроенергії в загальному обсязі виробництва електроенергії в Німеччині становила 13,1%, з викопного палива – 52,2%. Але продовжує зростати частка електроенергії з ВДЕ – минулого року вона сягнула 29,5%.

Остерман один з тих, хто хоче прискорити перехід на відновлювані джерела енергії: «зробити його швидшим, ніж можуть великі постачальники електроенергії». Компанія продала вже близько 15 000 систем зберігання електроенергії. Це хороший результат, зважаючи на те, що вона була заснована в 2010 році «п'ятьма людьми у гаражі». Зараз компанія має вже 300 співробітників по всьому світу. Щороку її обіг зростає вдвічі. До кінця 2017 року вона має подолати рубіж в 90 мільйонів євро.

Аналіз дослідницької фірми EUPD показує, що у компанії Sonnen є великий потенціал стати лідером ринку в Німеччині, США та Австралії. За допомогою своїх систем зберігання електроенергії компанія має намір компенсувати слабкі сторони відновлюваних джерел енергії – зокрема, їхню нестабільність.

«Коли сонячно і вітряно, у нас часто виробляється надлишок електроенергії. Коли хмарно або недостатньо вітряно, то її занадто мало. Система зберігання електроенергії є відсутньою ланкою в ланцюзі», – каже Остерман.

Система зберігання електроенергії компанії Sonnen призначена для масового споживання. Електроенергія, отримана з таких систем, може поставлятися і в чужі електромережі, що робить їх більш гнучкими. Оскільки електроенергії з ВДЕ зростає, настає саме час для вступу в гру великих енергетичних компаній.

«Ми руйнуємо їхню бізнес-модель, тому що у нас кращі альтернативи. Проте, навіть енергетичні гіганти не зможуть залишитися осторонь такої системи чи зупинити її. Вже зараз видно, що вони намагаються вчитися у нас», – говорить Остерман.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка