Німці розробили плівку, яка зменшує випаровування у водосховищах та виробляє електрику

У посушливих регіонах вода випаровується дуже швидко. Щоб резервуари не висихали, басейни зазвичай накривають плівками. Інноваційна плівка німецької фірми Contitech, яка належить до групи Continental, не тільки перешкоджає випаровуванню води, а й виробляє електроенергію.

Басейн наповнюють водою і зверху накривають фотовольтаїчною плівкою Dynactiv Power. Використання плівки просте: треба лише встановити конструкцію настилу завдовжки 25 м і завширшки 1,5 м, строк експлуатації якої сягає 20 років. Застосування плівки дозволяє зберегти до 40% більше технічної води з резервуара, яку потім можна застосувати, наприклад, для обробки поля.

Крім того, плівка з вбудованими фотовольтаїчними елементами виробляє електрику потужністю близько 500 кВт на 10 000 кв.м. Сьогодні Contitech у рамках дослідного проекту в Ізраїлі випробує ефективність плівки. Як зазначає компанія, у багатьох регіонах світу попит на незалежне від мережі водо- та енергопостачання дуже великий. Інноваційна плівка у майбутньому має поєднати раціональне використання водних ресурсів з безпечним для клімату виробництвом електроенергії. 

Нагадаємо, у зв’язку з посухою у водосховище Лос-Аджелеса висипали 96 млн чорних кульок.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка