Німці розробили біобатарею, яка дозволить ефективніше переробляти біомасу в енергію

Біогазові установки є важливою складовою енергетичного повороту і децентралізації енергопостачання. Електроенергія з відновлювальної сировини може оптимально доповнити нестабільні обсяги електрики  вітрових та сонячних електростанцій. Проте у біогазвих установок є певні вади, оскільки вони здатні переробляти не всі органічні речовини, і це створює конкурентну ситуацію на полях між продуктами харчування і енергетичними рослинами.

Німецькі вчені з Інституту довкілля, безпеки і енергетичних технологій ім. Фраунгофера (UMSICHT) розробили концепцію біобатареї з  метою більш ефективного використання органічних залишків біогазових установок. Кінцевими продуктами є не лише електроенергія і тепло, але й мазут, газ і високоякісне біовугілля.

Метод біобатареї має модульну структуру і поєднує ряд екологічних технологій. До них відносяться серед іншого біогазові установки, термічні накопичувачі, двигуни і газифікатор для генерації електрики.

В основі всієї концепції лежить термокаталітичне перетворення (TCR®). Цим способом переробляються вуглеводні з органічного матеріалу, наприклад, залишки бродіння біогазових установок і виробництва етанолу, промислові відходи біомаси, рештки деревини, соломи, екскременти тварин або мул очисних споруд.

Професор Андреас Хорнунг (Andreas Hornung), керівник відділу інституту у Зульцбах-Розенберзі, зазначає, що основна перевага біобатареї полягає у тому, що можна з користю переробити велику кількість речовин, які інакше потребували б трудомісткої утилізації.

Пілотна установка здатна переробити близько 30 кг відходів бродіння на годину. Рештки спочатку без доступу кисню поступають на шнек, якій постійно обертається. Там речовина розігрівається і розкладається  на рідкі пари і біовугілля. Після подальшої оборобки пари розділяються на мазут і технічну воду, а газ, що з'явився, уловлюється і очищується.

У подальшому отримані продукти можна використовувати у різних цілях. Мазут і газ можливо переробити на електрику та тепло або на авіаційне або судове паливо. Технічна вода з коротколанцюговими і біологічно  розщеплювальними з'єднаннями вуглецю здатна поліпшити виробництво метану у біогазовій установці. Біовугілля підходить для покращення якості ґрунту.

Коефіцієнт корисної дії установки сягає 75%. Вчені впевнені, що цей показник можливо збільшити, якщо застосувати накопичувач прихованої теплоти.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка