Німецький стартап зібрав понад 53 млн євро на випуск "сонячного" електрокара

Німецький стартап Sono Motors зібрав на краудфандінговій платформі 53 271 898 євро на випуск дебютного електрокара Sion.

Кампанія тривала 50 днів і стала однією з найбільших у Європі, передає mmr.net.ua

Засновники стартапу звернулися до співвітчизників із проханням допомогти вивести на ринок бюджетну модель електромобіля, щоб задовольнити вимоги покупців, а не інвесторів.

Особливість електромобіля Sion - це інноваційні сонячні панелі з кристалічного кремнію, які інтегровані прямо у кузовні панелі.


Вони дозволяють акумулювати сонячну енергію, достатню для подолання 30 кілометрів шляху на добу. Але у машини є і звичайна батарея ємністю 35 кВт*год, яку треба заряджати від мережі і яка живить 161-сильний електромотор, потужності якого достатньо, щоб розганяти авто до 100 км/год за 6 секунд. Максимальна швидкість автомобіля становить 140 км/год, пробіг на одному заряді - 254 кілометри по циклу WLTP, передає drom

Ще одна цікава "фішка" Sono Sion - це можливість зарядити його від будь-якої зарядної станції у Європі. Зарядний роз'єм електромобіля сумісний з усіма типами підзарядок – домашньої SchuKo, стандартною зарядною станцією Type 2 і станцією з швидкою підзарядкою CCS.


"53 мільйони євро від інвесторів - чіткий сигнал підтримки запропонованої нами концепції мобільності і це чіткий сигнал політикам, в якому напрямку потрібно рухатись, - прокоментував гендиректор компанії Sono Motors Лорін Хан. - Електромобільність і підтримка молодих компаній в Німеччині повинні здійснюватися швидше і енергійніше, вважаємо своїм обов'язком виправдати довіру, надану нам нашими прихильниками і якомога швидше запустити Sion у виробництво".

Електровени Sion будуть виробляти на законсервованому заводі Saab в Тролльхеттані (Захід Швеції). Завод з 2012 року знаходиться у володінні шведсько-китайської компанії NEVS, яка виступить для стартапу у якості аутсорсера, який буде отримувати комісію за кожен зібраний електромобіль. Першу продукцію для Sono завод випустить у кінці 2020 року.

Машина доступна для замовлення вже зараз за ціною від 25 500 євро. За вісім років планується зібрати 260 000 Сіонів, зараз передплачено вже 13 000 машин.

Sono Motors заснований у 2016 році підприємцями Йоною Крістіансом (Jona Christians) і Лоріном Ханом (Laurin Hahn), електромобіль Sion фірма розробила у 2017-му, проте з тих пір через проблеми з фінансуванням проект не розвивався. Ситуація покращилася наприкінці 2019 року, коли методом краудфандингу фірмі вдалося зібрати близько 53 млн євро на розвиток проекту. Більшу частину грошей - 75% - Sono отримала в якості передоплати від людей, які побажали придбати Sion. 19% склали приватні інвестиції, 6% - безоплатні перекази від благодійників.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: