Німецький дизайнер створила кросівки, які перетворюються у компост за місяць

Німецький дизайнер Емілі Бурфайнд розробила кросівки з собачої вовни та міцелію.

Модель Sneature, назва яких складається зі слів sneaker і nature, після використання можна переробити в компост всього лише за місяць, передає ecosphere.press

Верх кросівок виготовлений з собачої вовни, яку Емілі Бурфайнд збирає з чорирьох свої домашніх улюбленців, а підошва - з улюбленого всіма фанатами стійкої моди міцелію.

«Головна перевага такого взуття - обмежена кількість матеріалів, необхідних для її створення, - говорить вона. – Якщо звичайні кросівки потребують, як правило, не менше восьми різних складових, більшість з яких синтетичні, то Sneature складається з собачої вовни, яка раніше викидалася у відро для сміття, міцелію і невеликої кількості каучуку, щоб кросівки не промокали».


Sneature важать значно менше звичайних снікерів: всього 201 грам замість 244.

Використання саме собачої вовни теж невипадково. «В одній тільки Німеччині щорічно на звалище відправляється 80 тонн цього матеріалу, — розповіла Емілі Бурфайнд. - Нна відміну від тварин, яких розводять тільки для виробництва вовни, домашні собаки не завдають додаткового збитку навколишньому середовищу, їх шерсть - ресурс, який необхідно ефективно використовувати».


Цікаво, що шерсть обробляється за технологією 3D-друку. Фактично, це 3D-друк пряжі, але замість плавлення на останньому етапі снікерам надається форма за допомогою цілком традиційної технології качка. Це дозволяє не використовувати ніяких швів, а виробництво виходить фактично безвідходним.

"Завдяки 3D-в'язці я можу створювати дуже не схожі один на одного дизайни, програмуючи кожен окремо взятий стібок, — пояснила дизайнер. — Пряжу можна міняти таким чином, щоб вона була на певних ділянках м'якшою або жорсткішою, більш дихаючою або більш еластичною».

Крім того, собача шерсть дуже добре зберігає тепло: на 42% краще, ніж овеча.

Низ такого "носка" занурюється у натуральну гуму, щоб не промокав. Нарешті, тканина кріпиться до підошви з суміші міцелію і целюлозного субстрату, отриманого з конопляного прядива та інших відходів сільськогосподарського виробництва. Ця субстанція формується у блоки, які теж занурюються у каучук.

«Такі кросівки витримають приблизно два роки активного використання, після чого їх можна буде переробити і зробити нові, або ж просто відправити в компост, - каже Емілі Бурфайнд. - Sneature перетворяться у субстрат всього лише за місяць».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка