Німецькі вітроелектростанції встановлюють радарні системи, щоб вночі не заважати мешканцям

Попереджувальні вогні вітропарків звичайно блимають протягом всієї ночі - постійно, через кожну секунду. Червоні сигнали мають попереджувати літаки та вертоліти, які пролітають низько над вітровими електростанціями. Раніше це в значній мірі турбувало мешканців німецького Лангенхорну на півночі Фрисландії, де встановлені потужні  вітрогенератори висотою  198,5 м. При таких неймовірних висотах вогні не лише заважали населенню, але й змінювали  ландшафт. 

Нещодавно у містечку розпочав роботу перший вітропарк „Langenhorn I“, попереджувальні вогні якого вимикаються вночі. Радарна установка вмикає вогні лише тоді,  коли наближується літаючий об'єкт.

Після фази випробування у Лангенхорні офіційно була введена до експлуатації  радарна система Airspex, яку розробив французький авіаконцерн Airbus разом з бранденбурзькою енергокомпанією Enertrag. Установка за допомогою радару визначає місцезнаходження літаючих об'єктів на висоті до 500 м, які беруть курс на вітропарк. Airbus використовує радарний датчик Spexer 500, який був спеціально створений для визначення руху низько пролітаючих літаків. Він розпізнає літаки, вертольоти і навіть аеростати, які пролітають у темряві. Попереждувальне освітлення вмикається лише за наявності літаючих об'єктів. 

Попереджувальні вогні вітропарку у Лангенхорні вимкнені протягом 98% часу експлуатації, і небо залишається темним майже всю ніч.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: