Німецькі вчені створили електростанцію з бактерій

У місті Гослар(Німеччина) використовують електроактивних бактерій для виробництва електроенергії із стічних вод без додаткових спеціальних пристроїв.

Експериментальна установка розроблена вченими Технічного університету Брауншвейга(Technischen Universität Braunschweig) працює у рамках першого пілотного проекту з 2016 року, передає aussiedlerbote.de.

Протягом трьох років електроактивні бактерії очищали близько 4000 літрів на день на станції очищення стічних вод Гослара. При цьому вироблялося 8-12 кіловат-годин на одного жителя на рік. Це такий же показник, як і при утилізації біогазу в процесі очищення стічних вод.


Електроактивні бактерії руйнують багаті вуглецем органічні речовини, наприклад, рослинні залишки, а також каналізаційні відходи. Вони переносять електрони так само, як в біопаливних елементах, для виробництва електрики. Мікроби виробляють в чотири–п'ять разів більше електроенергії, ніж необхідно для роботи очисних споруд.

Наразі вчені розробляють нову очисну установку на 250 жителів, яка матиме менше енергоядних насосів і повітродувок і – завдяки попередньому очищенню стічних вод – надійно працюватиме навіть в екстремальну погоду. Також науковці відбирають бактерій, які найкраще підходять для виробницва електроенергії зі стічних вод. "У навколишньому середовищі існує десятки мільярдів видів бактерій, тож ми створюємо сітку за допомогою експериментальної програми: фільтруємо, так би мовити, тих, хто цього не робить, - Таким чином у кінцевому підсумку виявляємо тих, хто найкраще підходять під експериментальні умови».

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка