Німецькі вчені пропонують використовувати геотермальні станції для виробництва літію

чені з Технологічного інституту Карлсруе запропонували добувати літій з термальної води, великі резервуари якої розташовані під Верхньорейнською западиною у Німеччині.

Запропонований науковцями метод екологічно безпечний і не передбачає великих витрат, передає popmech.

"За нашими даними, вміст літію у термальній воді може становити до 200 міліграм на літр, - говорить доктор Йенс Гріммер з Інституту прикладних геонаук університету Карлсруе. - Якщо ми зможемо правильно використовувати цей потенціал, то самостійно покриємо значну частину наших потреб у цьому лужному металі, що набуває все більшого значення для сучасної економіки". Для видобутку літію використовуватиметься вже існуюча геотермальна інфраструктура, при цьому це ніяк не завадить діючому виробництву тепла і електрики".

"На першому етапі ми будемо фільтрувати іони літію з термальної води, а потім концентрувати їх до тих пір, поки літій не випаде в осад у вигляді солі, — пояснює Йенс Гріммер. - Екстрагування займе всього кілька годин, після чого вода буде відправлена назад під землю".

Разом з партнерами з промисловості вчені зараз запускають тестову установку, на якій передбачається добути щонайменше кілька кілограм літієвого карбонату. Якщо все пройде успішно, то видобуток буде розширено до масштабів, які можуть досягти декількох сотень тонн на рік на одному джерелі. Загальний потенціал видобутку літію у Верхньорейнському регіоні на території Німеччини та Франції обчислюється тисячами тонн на рік.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка