Німецькі вчені об'єднали перовскітні фотоелементи в модулі без зниження ефективності

Німецькі вчені об'єднали у модулі перовскітні фотоелементи без зниження ефективності.

Це вдалося дослідникам з Технологічного інституту Карлсруе (KIT), передає ecotechnica.com.ua

«З перовскітних кристалів виготовляють тонкоплівкові фотоелементи ефективністю 25%, а панелі з них зазвичай отримують методом монолітного послідовного з'єднання: під час осадження кожного окремого шару напівпровідника створюються структурні лінії, що забезпечують зв'язок між смугами фотоелементів, - пояснюють вчені. - Через те, що ці лінії не беруть участь у поглинанні сонячного світла, а також через складність формування осередків великого розміру ефективність тонкоплівкових модулів виходить нижче, ніж у складових їх елементів».

Щоб мінімізувати вплив цих факторів дослідники застосували інноваційну технологію створення всіх шарів фотопанелі шляхом хімічного осадження матеріалу з газової фази у вакуумі. На отриманих таким чином заготовках лазером вигравірували структурні лінії, що забезпечило високу точність розмежування фотоелементів і низьку площу неактивних ділянок панелей.

Таким способом вчені отримали мініатюрний сонячний модуль площею чотири квадратних сантиметри з ККД 18%, встановивши тим самим світовий рекорд по ефективності для таких пристроїв. Крім того, був виготовлений сонячний модуль площею понад 50 квадратних сантиметрів з ККД 16,6%.

Дослідники відзначають, що незважаючи на збільшення площі елементів більш ніж в 500 разів, втрата ефективності майже непомітна. Найближчим часом вчені мають намір вдосконалювати технологічні процеси, що допоможе у майбутньому створювати великі перовскітні сонячні панелі з ефективністю значно вище 20%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка