Німецькі компанії розробили упаковку, яка компостується в домашніх умовах

У Німеччині солодощі у біорозкладаній упаковці вже продаються в супермаркетах.

Турбота про навколишнє середовище стала однією з головних тем виставки-ярмарки солодощів і снеків ISM, яка на початку лютого відбулася у Кельні, передає Deutsche Welle

Зокрема, компанія the nu company з Дрездена виробляє веганські шоколадні батончики в упаковці з суміші целюлози і паперу. На відміну від багатьох інших екологічних стартапів, чия продукція існує поки у вигляді прототипів, батончики Nu+cao можна знайти і в звичайних супермаркетах. "Великі гравці шукають відмовки, а ми знайшли рішення і зробили упаковку, яка на 100% компостується в домашніх умовах", - заявляють в компанії.

У the nu company не рекомендують викидати упаковку в біовідходи, при цьому відзначають, що в домашньому компостері вона розкладається за кілька місяців. Провину компанія перекладає на виробників компосту: на більшості полігонів в Німеччині цикл виробництва триває вісім тижнів, за цей термін упаковка the nu company не встигає розкластися. "Тоді на полігонах відсортовують нашу упаковку, тому що вони не знають, що це, і думають, що вона з пластика", - підсумовує керівник відділу продажів the nu company Антьє Кант.

В Ritter Sport теж намагаються експериментувати з біорозкладаною упаковкою. В компанії тестують паперову обгортку для шоколаду. Правда, поки що експеримент обмежується лише невеликою партією в 1500 плиток. "Ми запитуємо в учасників тесту, наскільки їм зручна така упаковка, щоб удосконалити розробку відповідно до їх побажань", - розповідає Петра Фікс. Справа в тому, що виробники стикаються з дилемою: якщо загорнути шоколад в папір, то жирне какао-масло швидко просочиться назовні. Якщо доповнити папір захисним шаром, то її вже не можна буде відправити на переробку або компостування, і вся затія втрачає сенс.

Коли шоколад у паперовій обгортці надійде в продаж і чи відбудеться це взагалі, поки невідомо. Зате у цьому році в магазинах з'являться набори з міні-шоколадок Ritter Sport в паперовому пакеті. Правда, самі шоколадки всередині пакета будуть як зазвичай загорнуті в пластикову упаковку.

За законом, в Німеччині біорозкладаними вважаються матеріали, які протягом 12 тижнів на 90% розпадаються на частини розміром менше 2 мм. Для отримання сертифіката досить провести тест в ідеальних лабораторних умовах. Але на ділі процес компостування залежить від багатьох додаткових факторів, через що в навколишнє середовище можуть потрапити великі обсяги мікропластика, попереджає німецька екологічна організація Deutsche Umwelthilfe (DUH).

DUH провела дослідження, опитавши майже 500 німецьких підприємств з виробництва компосту. 80% учасників опитування заявили, що всі біорозкладані штучні матеріали являють собою небажані домішки, які можуть вплинути на якість компосту. У свою чергу, 7% вважають небажаними лише деякі види біорозкладаної упаковки, і тільки для 13% респондентів така упаковка не є проблемою. Притому 95% підприємств визнали, що вони не створюють спеціальні умови для компостування біорозкладаних штучних матеріалів, яким потрібно більше часу.

Згідно з дослідженням агентства Innova, у 2019 році 87% споживачів хотіли б, щоб виробники продуктів більше інвестували в захист навколишнього середовища, і готові за це платити. Ще у 2018 році так вважали всього 65% опитаних Innova.

Згідно зі статистикою Федерального Міністерства навколишнього середовища, у 2017 році в Німеччині викинули 18,7 млн тонн упаковки зі штучних матеріалів. Наразі в країні переробляють всього близько 70% таких відходів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка