Німецькі інженери розробили невидимі сонячні панелі для автомобілів

Автовласники неохоче встановлюють на дахи своїх машин сонячні панелі, якщо вони псують їх зовнішній вигляд. Німецькі інженери розробили фотоелементи, які підійдуть електромобілю будь-якого кольору. Компанія Sono Motors створила сонячні модулі, якими обладнала двері і капот моделі Sion. Автівка поки що доступна тільки в чорному кольорі – це допомагає зробити сонячні панелі ще не помітнішими, інформує Clean Technica

Фахівці Інституту сонячної енергетики Фраунгофера винайшли новий метод виробництва сонячного даху для автомобілів - він може бути будь-якого кольору, якого тільки забажає виробник, однак процес фарбування знижує ККД панелі на 7%. Внаслідок цього більш привабливий зовнішній вигляд автомобіля з панелями прискорить електрифікацію транспорту. Сонячні модулі розташовують в такому ж порядку, як черепицю на покрівлі будівлі. Утримуються вони спеціальним клеєм, який водночас слугує провідником електрики. Тому таким панелям дроти не потрібні. Ще один секрет – спеціальне кольорове покриття, яке вчені підгледіли у метеликів і яке робить сонячну панель практично невидимою.

Вихідна потужність нового продукту – близько 210 Вт на кв. метр. Після випробувань системи в Північній Америці і Європі німецькі вчені підрахували, що такий дах дасть середньому електромобілю додаткові 10% до дальності пробігу. Вчені також пропонують обладнати панелями кузови вантажівок – експеримент показав, що одна вантажівка з такими модулями може за рік виробити і використовувати до 7000 кВт * год електроенергії. Цього достатньо, щоб забезпечити фуру енергією на 7000 км. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка