Німецькі фізики розробили прозору сонячну батарею

Фізики Лейпцігського університету розробили прозорий фотоелектричний елемент з недорогих металів.

Новий пристрій, який працює на принципах фотовольтаїки і для перетворення світлового випромінювання в електричну енергію використовує напівпровідникові елементи, підходить для широкого застосування, пише Derstandard.at.

Створена з оксидів легкодоступних металів: цинку і нікелю світлопроникна сонячна батарея здатна поглинати ультрафіолетове випромінювання і може застосовуватися у найрізноманітніших конструкціях, запевняють німецькі науковці Маріус Грундманн і Роберт Карстхоф у дослідницькій роботі, представленій у журналі Physica Status Solidi.

Прозорі сонячні батареї можна буде встановлювати на віконному склі, а отриманої при цьому енергії, за словами дослідників, вистачить для зарядки мобільних телефонів, датчиків для вимірювання температури або інших приладів.

Фізики-експериментатори конструювали прозорий фотоелектричний елемент протягом трьох років. Як зазначив Маріус Грундманн, створений з недорогих матеріалів світлопроникний діод не тільки працює як фотодетектор, а й перетворює світло сонця у електричну енергію.

«Це величезний крок, - підкреслив науковець. – Можливо повинно пройти ще багато років, щоб прозорі сонячні елементи виготовлялися у промислових масштабах, однак шанси на це хороші».
Наразі Маріус Грундманн збирається використовувати прозорий фотоелектричний елемент у своїх експериментах, аби забезпечити схему незалежним струмом.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка