Німецьке місто перетворило вугільну шахту на центр виробництва водню

У німецькому місті Гертен вугільну шахту перетворили на центр виробництва водню і планують перейти на водневий громадський транспорт.

Проект реалізувала компанія H2Herten, передає Хмарочос

Інноваційний центр збудовано на базі колишньої вугільної шахти Евальд, що в місті Гертен, неподалік від Дортмунда й Ессена.

Центр виступає майданчиком для випробування різних інноваційних технологій, таких як виробництво і зберігання водню. Зокрема, на його території працює експериментальна енергетична установка з повним циклом power-gas-power, а також встановлена воднева заправна станція.

Муніципалітет Гертена планує перевести весь громадський транспорт на водень. Також на місці колишньої вугільної шахти планують створити туристичний осередок з готелем.

«Бізнес та муніципалітет об’єдналися і працюють пліч-о-пліч, створюючи ідеальні умови для компаній, які можуть проводити дослідження та випробування технологій відновлюваної енергетики, – зазначила в.о. міністра енергетики Ольга Буславець, яка відвідала Гертен на чолі української делегації. - Цей досвід є надзвичайно цінним для подальшої трансформації вугільних регіонів в Україні».

Міненерго планує  реформувати вугільні шахти. Так, «Великомостівську» у Червонограді планують перетворити у туристичний кластер, а шахту «5/6» у Мирнограді розглядають як потенційний технологічний кластер.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка