Німецька компанія довела позитивний вплив плавучих сонячних електростанцій на водойми

Компанія Baywa re та голландські дослідники оцінили перші позитивні ефекти плавучих сонячних електростанцій на флору та фауну водойм. Вони також встановили, що ерозія берегів зменшилася.

Німецька компанія з відновлюваних джерел енергії Baywa re опублікувала попередні висновки про вплив на навколишнє середовище плавучої фотоелектричної електростанції «Bomhofsplas» потужністю 27,4 МВт, що розташованої на кар'єрному ставку в Нідерландах. На сьогодні станція є найбільшим плавучим проектом за межами Китаю, інформує PV-magazine.

Компанія заявила, що вплив на довкілля цієї СЕС досліджувався протягом року. «Результати екологічних досліджень не виявляють суттєвих негативних наслідків для флори та фауни озера. Навпаки, перші результати є позитивними, і ми раді бачити, що плавуча фотоелектрична система так добре інтегрується у водойму», – повідомляють дослідники.

Німецька компанія пояснила, що вміст кисню у воді під плавучими модулями протягом року змінювався лише мінімально. Вітер і сонячне світло все ще могли легко досягти водної поверхні під модулями, і виміряні відхилення були в основному спричинені зміною погодних умов. За даними Університету Ханзе, якість води в системі на тому ж хорошому рівні що і сусідня поверхня води.

З’ясувалося, що модулі призвели до зменшення вітру на поверхні води, що, в свою чергу, призвело до меншої ерозії берегів. Це сприяє захисту місцевої рослинності.

Вплив на популяцію риб все ще досліджується. Для того, щоб зміцнити підводну екосистему та сприяти розвитку біорізноманіття, компанія Baywa прикріпила захисні сітчасті ящики, так звані «біо хатини», під плавучі модулі, наповнені черепашками. Для повних результатів необхідні розслідування, що тривають кілька років.

Baywa re заявила, що хоче продовжувати просувати плавучу фотоелектрику, при цьому звертаючи увагу на біорізноманіття та якість води. В даний час компанія будує ще один завод в Уівермеертьєсі. Після завершення він матиме потужність 29,8 МВт і, таким чином, буде навіть потужнішою ніж попередня сонячна електростанція.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка