Німеччина виділить Фонду енергоефективності України €200 млн за умови повернення наданих коштів

Уряд Німеччини готовий надати €200 млн на розвиток Фонду енергоефективності України, питання створення якого виникло в цьому році. Однак, німецька сторона погодилася на це лише за умови розробки українським урядом плану повернення фінансування, повідомляє інформагентство УНІАН

«Є конкретна пропозиція уряду Німеччини щодо 200 млн євро, які можуть наповнити цей фонд, але їм необхідно чітко продемонструвати, яким чином ці кошти будуть повертатися від споживачів цього фонду», - сказав міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

Як відомо, основними завданнями Фонду має бути реалізація державних програм енергоефективності в житловому, бюджетному секторі та в перспективі на підприємствах сфери теплопостачання. Однак, головне питання щодо роботи даної установи полягає у її фінансуванні. 

Зокрема, передбачається, що джерелами наповнення Фонду можуть бути як кошти державного бюджету, фізичних та юридичних осіб резидентів та нерезидентів України, доходи від продажу квот за механізмом Кіотського протоколу, так і донорські внески міжнародних фінансових інституцій. 

Щодо пункту наповнення Фонду за рахунок міжнародних надходжень, то відповідна зустріч на цю тему відбулася в квітні поточного року, коли голова Держенергоефективності Сергій Савчук зустрівся з представниками Федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та ядерної безпеки ФРН. І от, німецька сторона повернулася зі своєю відповіддю. 

Щодо шляхів повернення €200 млн мова поки що не йде. Проте Геннадій Зубко додав, що наповнювати Фонд можуть і через залишок коштів, виділених на субсидії. Цей залишок має збільшуватися паралельно зі впровадженням енергоефективних заходів. Міністр певен, що за рахунок впровадження енергоефективних заходів та скорочення споживання газу кількість людей, які звернулися за субсидіями, з року в рік буде скорочуватися.

Крім того, уряд веде переговори з МФК, Європейським інвестиційним банком, Світовим банком про кредитування програми Ощадбанку щодо часткової компенсації вартості кредитів на заходи з підвищення енергоефективності, щоб знизити процентну ставку на них.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка