Німеччина та ряд інших країн планують повністю заборонити автомобілі з ДВЗ до 2050 року

Кліматична конференція ООН «подарувала» еко-спільності чергове міжнародне об’єднання - Zero emission vehicle Alliance (ZEV, «Альянс, що підтримує автомобілі з нульовими викидами СО2»). 

Згідно з умовами нової міжнародної організації, до 2050 року країни-учасниці мають повністю відмовитись від використання автомобілів з традиційними двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ), як дизельних, так і бензинових, повідомляє Geektimes.ru.

До ZEV приєдналися європейські країни (Німеччина, Великобританія, Нідерланди та Норвегія), канадський регіон Квебек і 8 штатів США (Каліфорнія, Коннектикут, Меріленд, Массачусетс, Нью-Йорк, Орегон, Род-Айленд і Вермонт).

На думку членів альянсу, заборона автомобілів з традиційними ДВЗ дозволить щороку зменшувати шкідливі викиди більш ніж на 1 млрд. тонн. В свою чергу це забезпечить зниження на 40% всіх глобальних викидів шкідливих речовин в атмосферу до 2050 року. 


Так, Німеччина в 2015 році виступає четвертим автомобільним ринком у світі, з рівнем продажів близько 2,7 млн авто за 10 місяців поточного року, поступаючись лише ринкам Китаю, США та Японії. Водночас рівень продажів електромобілів в Німеччині становить менше 1% від усього автомобільного ринку. Таким чином, заява про намір повного переходу країни до 2050 року на електромобілі виглядає досить оптимістично.

Продажі автомобілів у Великобританії також досить високі (другий ринок в світі станом за 10 місяців 2015 року). У країні за 2015 рік продано близько 2,3 млн автомобілів. У той же час продажі електромобілів в країні останнім часом б'ють всі рекорди, демонструючи небувале зростання, проте також становлять трохи більше 1% від загального автомобільного ринку.

Вже зараз деякі автовиробники завчасно оголосили про перехід на екологічні моделі. Так, автоконцерн Toyota заявив, що до 2050 року в модельному ряду компанії не повинно залишитися жодної моделі, яка була б оснащена традиційним ДВС. 

Напрямок «зелених» авто також активно розвиває Mitsubishi Motors. Європейські автовиробники також не залишаються осторонь, зокрема, автоконцерн «Volkswagen AG» активно працює над електрифікацією свого модельного ряду, а компанія BMW оголосило електромобілі одним зі своїх ключових напрямків.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка