Німеччина знизила викиди CO2 до запланованого рівня на фоні пандемії

У 2020 році Німеччина знизила викиди CO2 до запланованого рівня на фоні пандемії коронавірусу.

Це випливає з розрахунків аналітичного центру Agora Energiewende (AE), представлених 4 січня, передає dw.com

Обсяг викидів парникових газів у 2020 році виявився на 42,3% або на 722 мільйона тонн нижчим за рівень 1990 року. При цьому німецька влада ставила завдання знизити шкідливі викиди за 30 років на 40%.

Обсяг викидів парникових газів у Німеччині в минулому році був на 42,3% нижче рівня 1990 року. Але з відновленням економіки в 2021 році емісія CO2 може знову зрости.

Емісії вуглекислого газу у минулому році впали більш ніж на 80 мільйонів тон. Однак на дві третини це скорочення обумовлено наслідками обмежень, введених через поширення корона вірусу, і якби їх не було, то зниження склало би всього близько 25 мільйона тон, і кліматичних цілей на 2020 рік досягти би не вдалося, зазначають аналітики AE.

У 2020 році енергоспоживання на німецькому ринку впало на 8,7% у порівнянні з 2019 роком і досягло мінімуму в історії об'єднаної Німеччини. Про це свідчили попередні підсумки, опубліковані "робочою групою з енергетичних звітів" (AGEB).

Крім того, націнка на викиди двоокису вуглецю в ЄС трималася на досить високому рівні, здорожуючи шкідливе для екології виробництво енергії за рахунок вугілля, а вартість газу, навпаки, була досить низькою. Нарешті, минула зима в Європі була досить м'якою, що знизило викиди при опаленні будинків.

Разом з тим виконавчий директор Agora Energiewende Патрік Ґрайхен (Patrick Graichen) виходить з того, що у 2021 році шкідливі для навколишнього середовища викиди знову зростуть. «Сектори транспорту і промисловості знову збільшать викиди, як тільки економіка відновиться, - підкреслює він. - Протидіяти цьому можна буде тільки за допомогою оперативних дій у сфері кліматичної політики".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка