Німеччина запустить на острові у Північному морі виробництво «зеленого» водню з енергії вітру

Віддалений німецький острів Гельголанд у Північному морі вироблятиме «зелений» водень з енергії вітру.

Проект AquaVentus розробила місцева влада за підтримки німецького енергетичного концерну RWE, передає renen

«На Гельголанді, де сьогодні розташований центр обслуговування офшорних вітроелектростанцій загальною потужністю 2,5 ГВт, дешевше буде виробляти водень на місці і транспортувати його на берег по єдиному магістральному трубопроводу, до якого газ буде стікатися від окремих офшорних станцій і морських/острівних електролізних установок, - пояснюють автори концепції. – «Зелений» водень вироблений безпосередньо у морі буде коштувати близько 0,06-0,12 євро за кілограм порівняно з воднем отриманим на суші вартість якого коливатиметься у межах 0,54-0,71 євро за кілограм(йдеться про інфраструктурну складову вартості «зеленого» водню, а не його повної вартості».


На першому етапі до 2025 року планується побудувати 30 МВт потужностей електролізу. До 2030 року потужності можуть зрости до 5 ГВт, а до 2035 року - до 10 ГВт. У довгостроковій перспективі у Північному морі планується "добувати" до мільйона тонн "зеленого" водню.

"Менш ніж через 10 років зелений водень з Північного моря стане звичайним явищем", - говорить бургомістр Гельголанда Йорг Зінгер.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка