Німеччина закриє три вугільні електростанції до кінця 2021 року

До кінця 2021 року Німеччина закриє три вугільні електростанції загальною потужністю 1,5 ГВт.

Про це свідчать опубліковані Федеральним мережевим агентством результати другого тендеру на дострокове закриття кам'яновугільних і буровугільних підприємств відповідно до Закону про припинення виробництва вугільної енергії Німеччини, передає enerdata.net

Три вугільні електростанції: Wilhemshaven(757 МВт, Uniper), Mehrum3 (690 МВт, EPH) і Deuben (67 МВт, EPH) будуть повністю поетапно виведені з експлуатації до 8 грудня 2021 року. Станції розташовані у Північній, Центральній і Східній частинах країни.

Розмір компенсації за закриття трьох станцій варіювався від нуля до 59 тисяч євро/МВт. Максимальний розмір компенсації був встановлений на рівні 155 тисяч євро/МВт.

"Попит на тендері знову перевищив пропозицію, - заявив президент ФСА Йохен Хоманн. -Найвища ціна компенсації цього разу виявилася істотно нижче встановленого законом максимуму".

В якості заключного кроку оператори розподільних мереж перевіряють, яку роль відіграють ті чи інші вугільні електростанції у стійкості енергосистеми. Якщо їх роль незначна, то тільки тоді буде дозволено повністю вивести електростанції з експлуатації.

За підсумками першого раунду аукціонів, що відбулися 1 грудня 2020 року, 11 вугільним електростанціям загальною потужністю майже 5 ГВт спочатку дозволили вийти з експлуатації. Однак пізніше мережеві оператори заявили, що їм знадобляться три з них, розташовані у землі Північний Рейн-Вестфалія, у якості резервних потужностей.

У серпні 2020 року німецький парламент прийняв закон про відмову від використання бурого і кам'яного вугілля до 2038 року. Згідно з ним, використання вугілля для виробництва енергії може повністю припинитися вже у 2035 році. На підтримку регіонів, економіка яких постраждає через відмову від вугілля, буде виділено у цілому 40 млрд євро. Крім того, власники електростанцій, які працюють на бурому вугіллі і припинять роботу до 2030 року, отримають компенсацію на загальну суму 4,35 млрд євро. Власники станцій, що працюють на кам'яному вугіллі, теж можуть отримувати компенсації, але їх сума залежить від тендеру.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка