Німеччина закриє 11 вугільних електростанцій загальною потужністю 4,8 ГВт

До 1 січня 2021 року у Німеччині закриють 11 електростанцій на кам'яному вугіллі загальною потужністю близько 4,8 ГВт.

Підсумки першого раунду подачі заявок на закриття електростанцій на кам'яному вугіллі оголосило Федеральне агентство по мережах 1 грудня, передає dw.com

Енергетичні компанії, які добровільно погоджуються на виведення таких підприємств з експлуатації, можуть розраховувати на виплату компенсацій у рамках прийнятого у липні закону, який передбачає припинення вугільної генерації у Німеччині у 2038 році, але не виключає дострокового завершення цього процесу.

Цьогоріч попит на премії значно перевершив очікування і намічені обсяги.

Це пояснюється, з одного боку, збитковістю цілого ряду німецьких вугільних електростанцій, які все частіше простоюють, не витримуючи конкуренції як з поновлюваними джерелами енергії (ВДЕ), які отримують субсидії і пріоритет в енергомережах, так і з електростанціями, що працюють на дешевому природному газі.

11 електростанцій, які відключать до кінця 2020 року, знаходяться у північно-західних регіонах ФРН, де особливо розвинена відновлювана енергетика. Цю частину країни електроенергією постачають, зокрема, потужні вітропарки на Північному морі.


З іншого боку, ажіотаж навколо подачі заявок викликаний величиною премій і механізмом їх надання. За готовність відключити вже через місяць частину своїх генеруючих потужностей компанії RWE, Uniper, Vattenfall і Steag отримають в цілому 317 млн євро. З кожним новим тендером розмір премій буде знижуватися, а з 2027 року держава отримає право закривати вугільні електростанції вже без будь-яких компенсацій.

У такій ситуації компанія Uniper, наприклад, вирішила вже зараз погодитися на відключення найбільшої у Німеччині вугільної електростанції Heyden потужністю 875 МВт. 


1 січня вона припинить комерційне виробництво електроенергії, а до 1 липня 2021 року буде остаточно закрита, якщо регулятор не визнає її системоутворюючою. У такому разі її збережуть у якості резервної потужності.

Прийнятий цьогоріч закон передбачає більш високими темпами закривати електростанції, що працюють на кам'яному вугіллі, видобуток якого у ФРН припинився ще у грудні 2018 року. Після закриття останньої шахти Німеччина імпортувала кам’яне вугілля. У той же час буре вугілля продовжують видобувати відразу у декількох регіонах Німеччини, і частина з них - структурно дуже слабкі. Тому їм нададуть більше часу для згортання виробництва, щоб вони встигли створити альтернативні робочі місця.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка