Німеччина виділить бідним країнам 500 млн євро на боротьбу зі змінами клімату

Німеччина виділить бідним країнам 500 мільйонів євро на боротьбу зі змінами клімату.

Таку обіцянку дала під час промови на віртуальній конференції ООН з нагоди п'ятиріччя Паризької кліматичної угоди канцлер Федеративної республіки Анґела Меркель 12 грудня, передає dw.com

"Всі держави повинні мати можливість вкладати інвестиції у захист клімату, - заявила вона. - Німеччина хоче виділити додаткові майже 500 мільйонів євро і дотримується обіцянки подвоїти фінансування програм боротьби зі змінами клімату до чотирьох мільярдів євро на рік".

Анґела Меркель також підкреслила, що Німеччина і в подальшому робитиме свій внесок у боротьбу із кліматичними змінами, а також докладе всіх зусиль, щоб до наступної кліматичної конференції ООН, яка має відбутися у грудні 2021 року у Глазго, був сформований план для захисту клімату у бідних країнах за допомогою міжнародного співтовариства.

У 2020 і 2021 роках 500 мільйонів євро, які виділить зі свого бюджету Міністерство з питань розвитку ФРН, будуть спрямовані на розвиток технологій у сфері відновлюваних джерел енергії, а через Світовий банк і регіональні банки розвитку буде фінансуватися створення вітрових і сонячних електростанцій. Також з цих коштів будуть фінансуватися розробка технологій для поліпшення зберігання енергії та розбудови електромереж в країнах, що розвиваються, особливо в Африці.

Онлайн-саміт проводиться у п'яту річницю підписання Паризької угоди з клімату, в рамках якої держави зобов'язалися вживати заходів для боротьби з глобальним потеплінням.

Напередодні країни ЄС домовилися про скорочення шкідливих викидів в атмосферу до 2030 року не менше, ніж на 55% порівняно з рівнем 1990 року. Мета домовленостей - виконання цілей Паризької угоди з клімату, наголошується у заяві за підсумками саміту.

Паризьку кліматичну угоду було ухвалено 12 грудня 2015 року на Конференції ООН з проблем клімату (COP21). Документ підписали представники 196 країн світу. Угода замінила Кіотський протокол, термін дії якого збігає 2020 року. Цей протокол зобов'язував скорочувати викиди парникових газів лише розвинуті країни. Нові ж зобов'язання щодо захисту клімату брали на себе всі держави незалежно від ступеню економічного розвитку.

Метою Паризької кліматичної угоди 2015 року є обмеження негативних наслідків глобального потепління. Для цього країни-підписанти угоди мають скоротити обсяги викидів парникових газів. Однак навіть за умов сумлінного виконання угоди передбачається, що до кінця століття середня температура на планеті все одно зросте щонайменше на два градуси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка