Німеччина видала грант на виробництво «зеленого» водню у Саудівській Аравії

Німеччина видала грант на виробництво «зеленого» водню і аміаку в Саудівській Аравії.

Підтримку уряду отримав пілотний проект сталеливарного заводу Thyssenkrupp Uhde Chlorine Engineers'unit для розробки прототипу лужного електролізера потужністю 20 МВт, передає rechargenews.com

На першому етапі, що отримав назву "елемент один", планується розробити електролізер для центру водневих інновацій і розробок у модельному регіоні Неом на Червоному морі, де Саудівська Аравія будує футуристичне високотехнологічне місто і регіон.

Масштабні проекти з виробництва екологічно чистого водню і відновлюваних джерел енергії в Неомі будуть реалізовані для того, щоб зробити Королівство менш залежним від нафти.

Всі заплановані, але ще не побудовані сонячні і вітряні електростанції на другому етапі призначені для подачі на промисловий електролізний завод «Геліос» в Неомі для виробництва до 650 тонн зеленого водню і 3000 тонн аміаку в день — таких обсягів планується досягти в 2025 році, повідомило Міністерство економіки та енергетики Німеччини.Після завершення будівництва завод "Геліос" стане одним з найбільших у світі підприємств з виробництва екологічно чистого водню.

За заявою Міністерства енергетики Німеччини, аміак, вироблений в Неомі, буде транспортуватися по всьому світу і після зворотного перетворення в водень використовуватися в якості палива для транспорту.

Грант є частиною національної водневої стратегії Німеччини, яка спрямована на отримання зеленого водню з-за кордону, враховуючи обмежений простір країни для внутрішнього виробництва водню з відновлюваних джерел.

Із загального обсягу 9 млрд євро( 11 млрд доларів), виділених Берліном на національну водневу стратегію, 2 млрд євро зарезервовані для міжнародних проектів. в рамках цієї схеми на початку цього місяця Німеччина видала перший грант на проект синтетичного палива в Чилі.

Саудівська Аравія раніше цього року вже заявила, що водневий проект буде пов'язаний з вітровою і сонячною енергією і накопичувальними потужностями. Партнерами по проекту вартістю 5 мільярдів доларів є Саудівський розробник відновлюваних джерел енергії ACWA Power і газова група Air Products.

Неом - поєднання грецького neos ("новий") і першої літери арабського слова, що позначає "майбутнє" — mustaqbal. Планується, що це буде розкішне місто в 33 рази більше Нью-Йорка, з літаючими автомобілями, таксі і роботами-слугами, голографічними вчителями, штучним дощем і гігантським штучним Місяцем.

Будівництво, яке охопить територію площею 26 500 км2 біля Червоного моря, було ініційовано наслідним принцом Саудівської Аравії Мохаммедом бін Салманом бін Абдель Азіз Аль Саудом в рамках його проекту «бачення 2030».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка