Німеччина призначила уповноваженого з трансформації вугільних регіонів в Україні

Колишнього прем'єр-міністра землі Саксонія Станіслава Тіліха призначили спеціальним уповноваженим Федерального уряду Німеччини з трансформації вугільних регіонів України та створення Секретаріату Енергетичного партнерства.

Про це йшлося на відеоконференції українських чиновників на чолі з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем з представниками Федерального Міністерства економіки та енергетики Німеччини, передає kosatka.media

"Уряд України буде співпрацювати з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) над проектом з трансформації вугільних регіонів, який буде впроваджуватися за підтримки Уряду Німеччини, – йшлося на зустрічі. - Обговорювалися також відмова України від використання вугілля, реформування вугільних підприємств і трансформації відповідних регіонів у рамках заснованого у серпні минулого року нового енергетичного партнерства».

Відмова від використання вугілля передбачає створення концепції та Державної програми трансформації вугільних регіонів. Зараз розробляється така програма на період до 2030 року.

«Зважаючи на збитковість вугільної галузі України, її аварійний стан, неефективність і високу неекологічність теплової генерації, що працює на вугіллі, потрібно швидко переходити від вкладення коштів у модернізацію вугільної генерації до інвестування в генерацію на відновлюваних джерелах, системи накопичення енергії, новітні технології, - зауважив виконуючий обов’язки міністра енергетики Юрій Вітренко. - Це дозволить Україні позбутися вугільної залежності».

З 2018 по 2019 рік Станіслав Тілліх був співголовою комісії з вугілля при уряді Німеччини, якій було доручено розробити генеральний план відмови від вугілля і створення нових економічних перспектив для вуглевидобутку у країні.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка