Німеччина може збільшити виробництво геотермального тепла до 100 ТВт-год у рік

Німеччина може збільшити виробництво глибокої геотермальної енергії з нинішніх 1,2 терават-годин (ТВтч) кліматично нейтрального тепла в рік до 100 ТВтч тепла в рік до 2050 року.

Такі дані представив Інститут прикладної геофізики ім. Лейбніца (LIAG), передає energosmi

Кількість неглибоких геотермальних установок, що використовують тепло наземних джерел, за твердженнями аналітичного центру Agora Energiewende, має зрости з 420 000 до 2,5-3 мільйонів.

Як зазначають у Німецькому агентстві з навколишнього середовища (UBA), дрібна і глибока геотермальна енергія покриє приблизно половину теплопостачання Німеччини до 2050 року.

У Німеччині є три регіони з глибокими геотермальними водами: Північнонімецький басейн, верхній Рейнський розлом і басейн Моласса.

В даний час у Німеччині налічується 37 глибоководних геотермальних станцій і ще 30 знаходяться на стадії планування.

Майже вся Німеччина може похвалитися неглибокими джерелами тепла, придатними для неглибокої геотермальної технології, яка використовує наземні теплові насоси для підвищення температури, що нагріває будинки.


Близько 420 000 наземних теплових насосів забезпечують опалення будівель у Німеччині. У шість-сім разів більше буде потрібно для досягнення амбітних кліматичних цілей, таких як скорочення щорічних викидів парникових газів в будівельному секторі на 70-72 мільйони тонн CO2 до 2030 року.

Баварія має найбільші геотермальні інвестиції, але штат Бранденбург може похвалитися найвищою кількістю геотермальних теплових насосів на 100 000 чоловік: 575.

Геотермальна енергія практично нескінченна і не залежать від погоди, на відміну від вітру і сонця. А наземні теплові насоси споживають значно менше електроенергії, ніж інші опалювальні технології. Однак типова теплоенергетична геотермальна установка сьогодні коштує від 50 до 60 мільйонів євро. Планування і будівництво одного заводу займає близько шести років.

В даний час більше 90% опалювальних систем Німеччини працюють на нафті і природному газі.

Зараз частка глибоких геотермальних станцій становить всього лише 0,1% від загального обсягу опалення та охолодження Німеччини, а частка неглибоких геотермальні установок, які зазвичай встановлюються у приватних будинках, - лише 1,2%.

За прогнозами Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), до 2030 року виробництво геотермальної енергії в усьому збільшиться майже втричі – до 300 ТВт-год.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка