Німеччина і Нідерланди інвестують в енергосистеми €4-5 млрд у рік для інтеграції морських вітропарків

Протягом наступних чотирьох років в енергосистеми Німеччини і Нідерландів щорічно інвестуватимуть €4-5 млрд для передачі електроенергії згенерованої шельфовими вітроелектростанціями.

Про такі плани оголосив системний оператор обох країн TenneT, передає ruscable.

Рішення зумовлене поступовою відмовою Німеччини та Нідерландів від використання вугільних ТЕС і АЕС та зростанням кількості ВЕС у Північному морі.

У 2019 році інвестиції TenneT в електричні мережі перевищили рівень попереднього року (€2,25 млрд) і склали € 3,1 млрд, з яких € 1,1 млрд – у Нідерландах і €1,93 млрд – у Німеччині.

Ще торік році пропускна здатність мережевої інфраструктури в управлінні системного оператора перевищила плани уряду Німеччини на 2020 рік щодо збільшення встановленої потужності ВЕС, встановлених у Північному морі. Так, сумарна пропускна здатність тільки 12 діючих кабельних з'єднань, що передають в національну енергосистему електроенергію, вироблену шельфовими ВЕС, розташованими у Північному морі, склала 7,132 ГВт; у той час як уряд Німеччини поставив за мету збільшити встановлену потужність ВЕС у Північному і Балтійському морях до 6,5 ГВт до 2020 року.

До кінця 2025 року TenneT планує реалізувати проекти ще трьох підводних кабельних з'єднань, після чого пропускна здатність електричних зв'язків, прокладених у Північному морі, збільшиться до 10 ГВт.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: