Німеччина готується до життя без вугільних та атомних електростанцій

Біля Гамбурга(Німеччина) готують до відключення та демонтажу атомну електростанцію "Брокдорф", яка працює вже 35 років.

Згідно з урядовим планом відмови від ядерної енергетики, в рамках якого у Німеччині до кінця 2022 року збираються закрити всі АЕС, станцію виведуть з експлуатації 31 грудня 2021 року, передає euronews

Брокдорф - невелике село біля атомної електростанції з населенням близько 1000 жителів, багато з яких них працюють на АЕС і побоюються за своє майбутнє. Стурбованість викликає і стан місцевого бюджету. Муніципальна рада почала виділяти кошти на роботу льодового катка, який став місцевою визначною пам'яткою. Досі його фінансували за рахунок податків на ядерну енергетику.

Мерія закликає владу поставитися до проекту закриття АЕС так само, як і до програми відмови від спалювання вугілля: вона передбачає фінансову допомогу регіонам. "Уряд виділив мільярди на знищення вугільної енергетики, уряд повинен так само підтримати і закриття АЕС", - говорить мер Брокдорфа Ельке Гетше.

Вугілля спалюють для отримання електроенергії всього в годині їзди від АЕС "Брокдорф". Моорбурзька електростанція може пропрацювати до 2038: до цього року всі вугільні електростанції повинні бути закриті.

Деякі критики уряду кажуть, що неможливо одночасно відмовлятися від вугілля і ядерної енергетики. Але екологи, які борються за закриття таких електростанцій обох типів, вважають, що в ситуації, що склалася іншого виходу просто немає. "Ні у вугільної, ні у ядерної енергетики немає майбутнього, - пояснює глава організації "Друзі Землі" Манфред Брааш. - Ось чому треба міняти підходи до виробництва електрики в Німеччині і у всій Європі".

Екологи вважають, що заповнити нестачу ресурсів після закриття ТЕС і АЕС зможуть поновлювані джерела енергії. У 2019 році частка електроенергії, отриманої таким чином, досягла 46% і вперше перевищила частку енергії від спалювання викопного палива.

Майбутньому зростанню так званої "екологічної" енергетики можуть перешкодити правила, що регулюють галузь, які, зокрема, вводять обмеження на місця, де допустимо встановлювати вітряні електрогенератори.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка