Німеччина готова виділити на реформування вугільної галузі в Україні 20 млн євро

Німеччина готова виділити на реформування вугільної галузі України 20 млн євро.

Як зазначив міністр економіки та енергетики ФРН Петро Альмаєр, для цього наша країна повинна створити відповідний мультифонд, передає kosatka.media

«Німеччина готова зробити перший внесок у сумі 20 млн євро і закликає до участі інші країни», - наголосив він.

Згідно з повідомленням, міжнародні партнери вже висловили свою зацікавленість не тільки в реалізації пілотних проектів, а й у впровадженні реформи вугільної галузі в цілому.

На початку жовтня глава Міненерго Ольга Буславець представила проект Концепції реформування вугільної галузі України. Згідно з проектом Концепції, шахти поділять на три групи: шахти, що підлягають інтеграції з ПАТ "Центренерго" і є його ресурсною базою, шахти подвійного призначення, тобто ті, які видобувають і енергетичне, і коксівне вугілля, що використовується в металургії, шахти, що підлягають приватизації не тільки як вугледобувні підприємства, а й як цілісні майнові комплекси з метою перепрофілювання.

Тоді міністерство зазначало, що ним спільно із зарубіжними партнерами, зокрема, урядом Німеччини та міжнародними організаціями, відбираються шахти для проведення пілотних проектів з трансформації вугільних моногородів. Міненерго запропонувало німецькій стороні шість шахт на Заході і сході України.

Серед потенційних перших пілотних проектів розглядаються шахта "Великомостівська" - потенційно може стати потужним туристичним кластером, і шахта" 5/6 " - має потенціал технологічного кластера.

В кінці серпня Україна і Німеччина підписали спільну міжурядову заяву про початок енергетичного партнерства, яке, за словами Петра Альтмайера, дозволить країнам розширити і зробити більш ефективним співробітництво у сфері енергетики та екології.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка