Нікель подорожчав до 10-річного максимуму через зростання ринку електромобілів

Ціна нікелю досягала максимуму за десять років через дефіцит металу на тлі збільшення виробництва електромобілів.

Про це повідомила у середу Лондонська біржа металів, передає interfax.com.ua

«Запаси нікелю на складах впали за підсумками 51-го дня, - йдеться у повідомленні. - У Китаї запаси цього металу опустилися до 4,86 ​​тис. тонн, наблизившись до рекордного мінімуму».

Нікель, який використовується в акумуляторах для електромобілів, дорожчав на 4%, а котирування піднімалися до $22,745 тисяч за тонну. За останній місяць нікель підскочив у ціні на 12%.

«Ми починаємо спостерігати, як споживачі прокидаються і усвідомлюють наявні проблеми», – сказав голова трейдера Trafigura Джеремі Вейр у своєму виступі на заході Future Minerals Forum у Саудівській Аравії, маючи на увазі критичний рівень запасів нікелю.

Мідь напередодні піднімалася вище за $10 тисяч вперше з жовтня.

Позитивним фактором для металів у цілому стали очікування, що влада КНР збільшить підтримку економіки, що сповільнюється. Ці очікування посилилися після статистичних даних, які вказали на зниження споживчої інфляції у Китаї у грудні.

Як стало відомо у середу, споживчі ціни(індекс CPI) у КНР минулого місяця збільшилися на 1,5% у річному вираженні після зростання на 2,3% у листопаді. Консенсус-прогноз експертів передбачав уповільнення інфляції до 1,8%.

Тим часом ціни виробників(індекс PPI) у грудні зросли на 10,3% щодо грудня 2020 року, мінімальними темпами з серпня. У листопаді зростання становило 12,9%. Експерти очікували на піднесення індексу PPI у грудні на 11,1%.

За оцінками Міжнародного енергетичного агентства(МЕА), попит на нікель може злетіти у 19 разів до 2040 року, якщо країни світу хочуть повною мірою виконати всі цілі Паризької кліматичної угоди.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка