Нідерланська компанія випустила сонячний модуль, що генерує електрику і тепло

Нідерландська компанія Triple Solar BV випустила фотоелектричний тепловий модуль (photovoltaic thermal, PVT) для використання в дахових системах на будинках, оснащених рідинними тепловими насосами. Нове рішення забезпечує генерацію не тільки електрики, але і тепла в цілодобовому режимі, пише Еcotechnica.

«Згенеровані системою PVT електрика і тепло будуть використовуватися для живлення будинку і теплового насоса, – сказав Марк Хофф, глава відділу маркетингу Triple Solar. – Разом з тим, надлишок енергії може бути експортований в мережу».

За словами Хоффа, вартість сонячної панелі з теплообмінником обійдеться в 1000 євро (з урахуванням монтажу), а установка площею 16 м² може заощадити близько 2000 євро на рік. Він стверджує, що нова система є хорошою альтернативою менш ефективним повітряним і водяним тепловим насосам, а також більш дорогим геотермальним системам.

1.jpg


«Сонячні модулі для теплових насосів сконструйовані інакше, ніж звичайні сонячні колектори: тепло виробляється навіть в похмуру погоду», – йдеться в прес-релізі компанії.

Нові тепло-фотоелектричні панелі можуть використовуватися в індивідуальних або комунальних житлових приміщеннях в поєднанні з тепловими насосами на сольових розчинах з низькою допустимою температурою теплоносія і насосами, оснащеними системами активного охолодження.

Для теплових насосів потужністю близько 6 кВт потрібно не менше шести модулів загальною площею 16 м². Як заявляють в компанії, панелі можуть бути об'єднані з системою опалення за допомогою гнучких роз'ємів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: