Нідерландці пропонують підключити вітрову станцію до дронів

Нідерландські інженери розробили вітрову електростанцію, яка генерує електроенергію за допомогою висотних дронів.

Проект компанії Ampyx Power розробляється за підтримки Європейського космічного агентства та науково-дослідної програми NAVISP, передає igate.com.ua

«Будучи встановленими на землі, навіть найвищі вітрогенератори збирають енергію зі смуги низьких вітрів відносно малої швидкості, - зауважують у компанії. - Ефективність конструкцій можна було б підвищити, збільшивши їх висоту, але це складно зробити з технічної точки зору, а наша ВЕС може збирати енергію на висоті понад 200 метрів, де швидкість вітру набагато вище і майже не буває штилю».

Передбачається, що безпілотники утримуватимуться у повітрі виключно завдяки своїм аеродинамічним властивостям і практично не витрачатимуть енергію на політ, продовжують розробники. «Маневруючи закрилками і злегка змінюючи висоту, дрони постійно змінюють натяг лебідки, яка і обертає наземний генератор, - пояснюють фахівці. – Така система, згідно з розрахунками, буде виробляти більше енергії, ніж традиційна вітряна турбіна, але при цьому буде коштувати у десять разів дешевше вітряка».

Крім того, такі безпілотники можуть поетапно вводитися в існуючу систему вітряної енергетики за рахунок поступового переведення старих веж в автономний режим.

Як зазначають у Європейському космічному агентстві, безпілотникам потрібна система точного зльоту і посадки, щоб вони могли за необхідності повертатися на землю для огляду і технічного обслуговування. Посадочні майданчики можуть являти собою маленькі платформи, встановлені на пересіченій місцевості або у морі.

У розробці навігації для дронів бере участь британська компанія Omnisense. Британці створюють систему, яка дозволить безпілотникам безпечно приземлятися на мініатюрні майданчики навіть без супутникового сигналу. Система використовує технологію ультраширокосмугового позиціонування, розміщується локально і забезпечує навігацію на площі в один квадратний кілометр. При цьому точність посадки коливається у межах 10 сантиметрів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: