Нідерландський суд зобов’язав нафтогазову компанію скоротити шкідливі викиди на 45%

Суд у Нідерландах ухвалив, що нафтовий гігант Royal Dutch Shell має скоротити викиди вуглецю на 45% до 2030 року в порівнянні з рівнем 2019 року. У свою чергу, компанія планувала знизити викиди на 20% до вказаного періоду, пише CNBC.

Представник Shell сказав, що компанія «сподівається повністю оскаржити рішення суду».

«Ми інвестуємо мільярди доларів в низьковуглецеву енергію, включаючи зарядку електромобілів, водень, відновлювані джерела енергії і біопаливо», – сказав нафтогігант. – Ми хочемо збільшити попит на ці продукти і ще швидше розширити наш новий енергетичний бізнес».

Кліматична стратегія Shell свідчить, що до 2050 року компанія прагне стати бізнесом з нульовими викидами, а до 2035 року компанія поставила за мету скоротити викиди CO2 на 45%.

Позов було подано в квітні 2019 року сімома групами активістів, включаючи «Друзів Землі» та «Грінпіс», від імені 17 200 громадян Нідерландів. Судовий позов стверджував, що бізнес-модель Shell «загрожує правам і життю людини», створюючи загрозу цілям, викладеним у Паризькій угоді.

Роджер Кокс, адвокат екологічних активістів у цій справі, заявив, що ухвала стала «поворотним пунктом в історії» і може мати серйозні наслідки для інших великих забруднювачів.

Тим часом Сара Шоу, міжнародна координаторка програми «Друзі Землі» з питань кліматичної справедливості та енергетики, заявила, що організація сподівається, що вирок «спровокує хвилю судових процесів проти великих забруднювачів клімату, щоб змусити їх припинити видобуток та спалення викопного палива».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка