Нідерланди виділяють 2 млрд євро на проект з уловлювання CO2

Нідерланди виділили близько 2 млрд євро на реалізацію у порту Роттердама проекту з уловлювання та зберігання вуглецю.

Проект Porthos CCS розроблений консорціумом Air Liquide, Air Products, ExxonMobil і Shell отримає субсидії у рамках першого раунду SDE++, передає enerdata.net

Передбачається, що CO2, який виділяється заводами і нафтопереробними заводами у районі порту Роттердам, уловлюватиметься і зберігатиметься на порожніх нідерландських газових родовищах у Північному морі.

Потужність морського сховища Porthos CCS становить 2,5 млн тонн CO2 на рік.

Консорціум зареєструвався на отримання субсидії у розмірі 2 млрд євро у січні 2021 року. Відповідні дозвільні процедури діятимуть до кінця 2021 або початку 2022 року, після чого партнери приймуть остаточне інвестиційне рішення (FID). Будівництво транспортної та складської інфраструктури (під керівництвом Портоса) було заплановано на 2022 і 2023 роки, а загалом проект буде введений в експлуатацію у 2024 році.

У грудні 2020 року Європейська комісія схвалила відповідно до Правил державної допомоги ЄС схему SDE++ вартістю 30 млрд євро. Схема, яка буде діяти до 2025 року, відкрита для проектів, заснованих на відновлюваній електроенергії, газі та теплі, використанні тепла промислових відходів та теплових насосів, електрифікації промислових теплових процесів та електрифікації виробництва водню, а також для промислових процесів, включаючи виробництво водню та спалювання відходів. Проекти отримуватимуть підтримку у рамках контракту зі змінною премією терміном до 15 років.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка