Невелика теплова помпа може вдвічі зменшити витрати газу для оплення

Використання газу для роботи котлів, які забезпечують теплопостачання приватних будинків, дозволяє власникам отримувати тепло та комфорт в автоматичному режимі з мінімальною особистою участю. Основним недоліком такого виду обігрівання стає велика ціна газу, яка має постійну тенденцію до подальшого росту. Є різні способи зменшити тиск ціни на домашній бюджет. Одним із способів – паралельна робота газового котла і теплової помпи (ТП), що дозволяє і далі користуватись автоматичним режимом подачі тепла без участі людини.

Обігрівання від газового котла передбачає в основному теплопередачу через радіатори, які розраховані на максимальну температуру теплоносія до 90°С. Власне на таку максимальну температуру і розраховані побутові газові котли. Хоча теплова помпа не передбачає роботи при такій великій температурі, вона все ж може зменшити споживання газу більш ніж вдвічі при спільній роботі. Особливо в періоди помірної зовнішньої температури, коли передбачається робота газового котла на низькій температурі при малих тепловтратах в будинку.

Економічна вигідність теплової помпи в тому, що вона дозволяє високоефективно використовувати електроенергію для виробництва тепла, причому із співвідношенням 1:4,5 (показник ефективності помпи - СОР). Вартість тепла, в цьому випадку, є нижчою від газового і твердопаливного. 
 
Теплова помпа працює на низькотемпературному теплоносії. Максимальний СОР в межах 4,5-5 можливий при виході теплоносія з теплової помпи в межах 30-40°С. Повністю замінити газовий котел на теплову помпу неможливо через те, що попередня система передачі тепла створена для високотемпературного режиму. Але є варіант доцільності використання комбінації двох джерел тепла - спільний режим роботи газового котла і теплової помпи (особливо типу «повітря-вода»).  

Систему з двома джерелами тепла (газ і ТП) доцільно використовувати для будинків з площею понад 200 м², які вже мають встановлений газовий котел. Для такої комбінації достатньою є теплова помпа із невеликою потужністю (типу «повітря-вода»), яка має невисоку ціну. Робота ТП буде відбуватися в тепліші періоди часу, коли теплоспоживання є невеликим. В осінній і у весняний періоди газовий котел не буде включатися, а цей період складає 55-60% загального часу обігрівання. В періоди, коли на вулиці мороз, ТП буде допомагати підігрівати зворотній теплоносій, що зменшить споживання газу, адже котел буде використовувати паливо тільки для часткового догрівання теплоносія.

3.jpg

Для прикладу розрахунку економічної вигоди комбінованого опалення, можна розглянути будинок площею 200 м² з тепловтратами 190 кВт*год/м²-рік  (недостатньо утеплений будинок). Річне споживання газу для обігрівання сягає 5000 м³. Ціна газу з травня 2015 року буде рівною 2,51 грн/м³ (для споживання до 6000 м³ на рік). Сума оплати за річне споживання газу в цьому випадку складе 12550 грн. Приймемо, що при помірній зовнішній температурі (4 місяці) тепловтрати складають в середньому 7 кВт/год, а в два холодних місяці – 13 кВт/год. Якщо б працював тільки газовий котел, то протягом 120 днів з помірною температурою він би використав 2600 м³ газу. А протягом двох найхолодніших місяців споживання газу складе 2400 м³.

Для цього випадку можна використати ТП «повітря-вода» потужність по теплу в межах 7 кВт. Така ТП споживає 1,55 кВт електроенергії на годину. Протягом означених 120 днів теплова помпа може повністю замінити газ, використовуючи тільки електроенергію. Буде заміщено 2600 м³ газу і даний споживач перейде в нижчу категорію споживання (до 2500 м³ газу на рік). 

Тепер можна прорахувати річні платежі за кожний вид палива. Газу буде використано 2400 м³ по ціні 1,53 грн/м³, що коштуватиме 3670 грн (споживач буде платити за газ по нормах споживання до 2500 м³). За електроенергію для ТП на опалювальний період потрібно заплатити 2420 грн. Загальна сума економії – 6460 грн. 

1.png

Даний приклад показує, що невелика теплова помпа типу «повітря-вода» в комбінації з газовим котлом дозволяє вдвічі зменшити споживання газу і зменшити плату за теплопостачання, залишаючи комфортність в користуванні такою системою: вона і далі працює в автоматичному режимі. 


Добавляючи в систему ТП, власник будинку отримує можливість проводити ще й літнє охолодження приміщень від ТП, адже має можливість встановити фанкойли, які працюють на кондиціонування разом з тепловою помпою.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка