Невеличке місто на Прикарпатті вдвічі скоротило споживання газу

В Прикарпатті на території 20,5 км2 розміщено місто Долина, в котрому проживає біля 20 тисяч населення.  Бюджетна сфера міста нараховує 29 будівель (серед них 5 садочків, 7 школи, 4  медичні заклади,  7 адміністративних будівель). Середнє споживання енергії в громадських будівлях Долини складає 202,4 кВт•год/м2/рік. 
Житловий фонд міста -  292,4 тис. м2. Переважають багатоквартирні будинки (62%), є 28 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Середнє споживання тепла в будинках – 187,4 кВт•год/м2/рік. 
Місто відійшло від централізованого теплопостачання: кожна будівля, індивідуальний житловий будинок і  квартира мають власні котли, переважно газові.
Цей крок, відхід від центрального обігрівання, був змушеним і започаткованим у 2002 році, коли «Долинатеплокомуненерго» було визнано банкрутом і перестало існувати. До кінця 2007 року вся бюджетна сфера отримала індивідуальні котельні і мешканці обладналися індивідуальними котлами. Споживання газу в місті скоротилось удвічі. 

В 2007 році міськрада вступила до Асоціації «Енергоефективні міста України». Було забезпечено підтримку майбутніх новацій. Започатковано систему енергомоніторингу для створення енергетичних паспортів будівель, котрі щороку оновлюють. При перевищенні ліміту споживання енергії керівник зобов’язаний дати аргументоване пояснення та усунути перевитрати.

10 лютого 2009 року Долина долучилась у Брюсселі до перших підписантів Угоди мерів. Створено відділ енергозбереження, інвестицій та муніципального розвитку. Це дозволило планомірно зменшувати ліміти споживання природного газу, електроенергії і води. Щоб до 2020 року зменшити викиди СО₂ в місті більш ніж на 20% потрібен комплексний підхід.

1.jpg

Перший успішний проект реалізували у 2009 році - утеплення багатоквартирного будинку ОСББ. Зменшення втрат тепла добились на рівні 20-30%. 10% коштів забезпечили мешканці, решта міська влада і міжнародна програма. Зацікавились інші ОСББ, наступного року було вже три проекти.

2.jpg

Інші успішні проекти: встановлення автоматизованих систем керування теплопостачанням; заміна вікон і дверей на енергоощадні; капітальний ремонт 7 багатоквартирних житлових будинків; створення кластерної моделі теплопостачання на основі місцевого енергоресурсу – дерев’яних трісок.


Сьогодні Долина займає друге місце в області за кількістю інвестицій в енергетичний сектор. Через сталий енергетичний розвиток є перспектива світлого енергетичного майбутнього для громади прикарпатського містечка.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка