Нестандартний спосіб отримання енергії нідерландськими фермерами

Для обігрівання теплиць можна використовувати воду із системи охолодження двигуна який працює на газі. Іншим призначенням такого двигуна є генерування електричної енергії потрібної в теплиці, а надлишок може передаватися в загальну енергомережу. Під час горіння газу виділяється СО2, який також потрібний рослинам в теплицях. Це принцип типової системи тепличної теплової електричної станції (ТЕС).

Багато фермерів замовили собі системи ТЕС. Вони зрозуміли, що вироблення електроенергії для державної енергосистеми є способом додаткового заробітку. В деякі періоди виходить так, що гроші за вироблену електроенергію перевищують затрати на газ, потрібний для її виробництва. Система ТЕС корисна з усіх сторін – не тільки виробляє енергію, але й приносить дохід. Спочатку ТЕС встановлювали тільки на нових підприємствах, але потім попит розширився і вже навіть виникли проблеми з приєднанням до загальної енергомережі.

Прикладом є підприємство братів Оуссоренів, які заснували новий комплекс  вирощування винограду на площі 11,2 га. Вони встановили ТЕС потужністю 5 МВт на основі газу. Електроенергію продають через загальну мережу, а теплою водою з системи охолодження двигуна підігрівають теплицю. Це допомагає значно скоротити витрати на споживану енергію.

Інколи може виникати питання надлишку теплової енергії. Тому виникають пропозиції кооперування – тепло можуть отримувати сусідні фермерські господарства. Так вчинили брати Тис і Арій Ван ден Берг, які в 2007 році придбали ТЕС, щоб генерувати електроенергію для підсвічування квітів. Більша частина тепла не мала призначення. А сусіди вирощували огірки, де обігрівання теплиць дало 30% економії енергозатрат. Тому тепло з ТЕС пішло до трьох сусідів, в кожного з яких по 1,5 га теплиць. Тепер у них немає потреби вмикати свої котельні..

Накопичення гарячої води та ТЕС відбувається в буферних ємкостях об’ємом 600 кубометрів. У кожного з фермерів є свої ємкості від 150 до 170 кубометрів. Фермери, які вирощують огірки, економлять значну частину коштів на затратах, а ТЕС отримує вигоду продаючи електроенергію.

Корисність таких систем когенерації на основі природного газу в Нідерландах доводять потужності встановлених систем. Якщо в 2006 році їх було 950 МВт, то в 2010 році їхня кількість подвоїлась. Це стало хорошим способом підтримки пікового навантаження. Одночасно покращується розвиток природозберігаючих технологій – знаходить собі місце тепло, отримане при виробництві електроенергії і вуглекислий газ не викидається в повітря, а застосовується в теплицях для рослин. Це екологічно раціональна технологія.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка