Обленерго на Прикарпатті встановило пристрої для моніторингу якості повітря

АТ "Прикарпаттяобленерго" встановило чотири пристрої моніторингу стану якості повітря.

У такий спосіб енергетики підтримали соціальний проект "ECO CITY", який розробили юні робототехніки міста Івано-Франківська Дмитро Обухов, Богда Фіцак, Андрій Крохмалюк, Володимир та Мар'ян Врюкало, передає Правда.if.ua

На території центрального офісу підприємства було встановлено 4 пристрої моніторингу якості повітря #AirFresh та #AirHome.

«Підтримуючи проект "ECO CITY", ми не лише популяризуємо його, але і закликаємо інших долучитися до цього процесу і цим самим сприяти розвитку громадського моніторингу якості повітря в Україні", - каже начальник відділу інформполітики АТ "Прикарпаттяобленерго" Наталя Лещишин.

Спрямований на моніторинг якості повітря, аналіз даних та запровадження заходів щодо зменшення забрудненості повітря ECO CITY передбачає створення розгалуженої мережі станцій громадського моніторингу якості повітря України. Авторами та розробниками проекту є школярі 7-10 класів та студенти коледжу Електронних приладів.

"Нашою командою проводиться постійний аналіз даних забруднення повітря, для встановлення джерел забруднення та в подальшому буде розроблений алгоритм передбачення забруднення для різних міст України відносно різних метрологічних умов, де встановлені станції громадського моніторингу якості повітря, - розповідає куратор проекту Олексій Трелевський. - Це перша мережа моніторингу до якої долучені дані з громадських пристроїв моніторингу якості повітря та сертифікованих державних автоматичних постів моніторингу та створені відповідні умови для розвитку та покриття всієї мапи України станціями моніторингу".

В 2018 року юні робототехніки розробили прототип станції моніторингу якості повітря на платформі Arduino. Заручившись підтримкою BeeGreen, Yellow Leaf Technologies та Urban Space 100 створили першу в Україні мережу онлайн моніторингу стану якості повітря в Івано-Франківську.

Зокрема, Дмитро Обухов учень 9 класу, програміст Arduino та Eco City , розробив ПЗ для пристроїв моніторингу якості повітря #EcoCity, #ЕкоТруба, #AirFresh та #AirHome. Дані пристрої можуть моніторити онлайн дрібнодисперсний мікропил PM1, PM2.5 та PM10, концентрацію вуглекислого газу у повітрі, формальдегід, радіацію, шум, температуру, вологість, атмосферний тиск, виводити дані на дисплей, виводити дані на сервер, управляти витяжкою, оновлювати ПЗ дистанційно. Станції моніторингу можна встановлювати на вулиці та всередині приміщень.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка