Не Маском єдиним. Шість конкурентів акумуляторам Tesla Powerwall

Наприкінці жовтня минулого року Ілон Маск презентував Tesla Powerwall 2.0, нове покоління своєї системи акумуляції енергії для дому. Батарея має покращений дизайн та характеристики, але найголовніше те, що Powerwall показує загальне бачення енергетики майбутнього Маском. Ідея у тому, щоб ефективно поєднати приватні сонячні станції та акумулятори, і дати людям більше можливостей виробляти чисту енергію, бути енергонезалежними, та економити кошти.

Інтегровані системи акумуляції накопичують енергію, згенеровану сонячними панелями, або заряджаються від мережі, коли сонце не сяє або споживання є дуже високим. Вони також забезпечують власника будинку аварійним джерелом енергії для екстренних випадків. І хоч такі системи ще не проникли на ринки багатьох країн, компактність, гарантія, та відсутність потреби в обслуговуванні роблять їх дуже перспективними.

Але Тесла - не єдина компанія, яка пропонує свої системи акумуляторів. Подібні рішення є у декількох інших виробників. Саме їх ми і порівняємо тут.

Tesla Powerwall 2.0 - це блок літій-іонних батарей, який важить 122 кг, і монтується на стіні. Акумулятори виробляє компанія Panasonic, тоді як Tesla виготовляє всі інші компоненти. У майбутньому акумулятори для Пауерволів вироблятимуться на власних потужностях Tesla - Гігафабриці.
Ціна Tesla Powerwall 2.0 - близько $5,500, включаючи інвертор. Вона може зберігати до 13,5 кВт*год енергії.
Установка є модульною, тобто при потребі ви можете об’єднувати до дев’яти акумуляторів у потужнішу систему. За розрахунками Tesla, монтаж буде коштувати близько $1,000, і доставки почнуться з січня цього року.

Акумулятори LG Chem RESU виглядають найбільшим конкурентом Tesla Powerwall на сьогодні. Хоч ця модель і не отримує такої медіа уваги, але за характеристиками вони є дуже подібними. Наразі Chem RESU дуже популярні на австралійському ринку, та освоюють ринки США та Європи.
Акумулятори можуть накопичити до 6,5 кВт*год енергії, коштують близько $4,000, але інвертор ви маєте придбати окремо. Ціна також не включає монтаж.

Sunverge пропонує системи акумуляторів, що дадуть вам від 6 до 23 кВт*год. Блок важить до 170 кг, і має встановлюватися сертифікованим спеціалістом Sunverge.
Система комплектується відповідним додатком, який моніторить споживання енергії, ступінь заряду від сонячних панелей. Ціна системи коливається від $8,000 до $20,000 в залежності від ємності.

Рішення від Panasоnic дадуть вам 8 кВт*год електроенергії. Прилад доступний у Австралії, але планується вихід також на ринок Європи. Як згадувалося раніше, Panasonic постачає акумулятори для всієї продукції Tesla.

Nissan пропонує системи акумуляції під брендом XStorage, які зберігають 4,2 кВт*год енергії. Замовлення почали прийматися минулого вересня, але модель поки що доступна лише в Європі.
Вартість системи $4,500, включно з вартістю монтажу. Nissan позиціонує себе як екологічно відповідального виробника, використовуючи вживані акумулятори у своїх продуктах.

Акумулятори від Mercedes-Benz наразі продаються у Німеччині і Австралії. Кожен юніт зберігає 2,5 кВт*год енергії, але їх можна поєднувати у блоки до 20 кВт*год. Інвертор не входить у вартість обладнання.
Компанія оцінює свою систему від $9,000 до $10,000. Власник може моніторити заряд акумуляторів за допомогою спеціального мобільного додатку.


Serenis ESS - акумуляторна система з українським корінням. Особливість системи - вона включає декльіка модулів - літій-іонну батарею, гібридний інвертор, високотехнологічні контролери, систему онлайн-моніторингу та керування енергопотоками. Це дозволяє їй працювати з сонячними модулями та вітрогенераторами, продавати енергію за “зеленим” тарифом.
Компанія зареєстрована в Угорщині, там же знаходяться і виробничі потужності. Але відповідають за розробку та виробничий процес українські спеціалісти.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка