Найкрупніші нафтогазові копанії вкладають мільярди в «зелені» технології

Ряд найбільших традиційних енергетичних компаній почали диверсифікацію свого бізнесу за рахунок посилення інвестицій в розвиток «зелених» технологій. Так, найбільша в світі нафтова компанія за обсягом капіталізації американська Exxon Mobil Corp разом з партнерами запускає проект з уловлювання емісії вуглецю з електростанцій. Французький нафтовий гігант Total, в свою чергу, анонсував операцію обсягом в 1,1 млрд. доларів з купівлі виробника сонячних батарей Saft Groupe SA, передає сайт oil-gas-energy.com.ua.

Канадський оператор трубопроводів компанії Enbridge Inc. анонсував покупку частки в морській вітряної ферми за 218 млн. доларів. За допомогою цих потужностей канадці планують подвоїти свою частку на ринку альтернативної енергетики.

Найбільші компанії в сфері традиційної енергетики визнають посилений ріст «зелених» технологій.

«Щоб вижити в довгостроковій перспективі, вони просто зобов'язані диверсифікувати свої портфелі», – зазначив директор центру Глобальної енергетичної політики Колумбійського університету Джейсон Бордофф.

За оцінкою агентства Bloomberg, з 2005 по 2013 роки нафтові компанії інвестували 9,4 млрд. доларів в виробництво етанолу та іншого палива з рослин. Однак у міру того, як вітрова та сонячна енергетика стають конкурентоспроможними, акценти зміщуються в їхній бік.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка