Найглибша точка на планеті забруднена пластиком

Дослідники знайшли значну концентрацію пластику на дні Маріанського жолобу в Тихому океані, який є найглибшою точкою на Землі, повідомляє The Guardian. Вчені виявили вищі рівні мікропластику, в порівнянні з дослідженнями у відкритих водах Тихого, Атлантичного і Північного Льодовитого океанів.

«Штучні пластмаси забруднюють найвіддаленіші і найглибші місця на планеті, – кажуть китайські дослідники. – Маріанський жолоб, ймовірно, є одним із найбільших поглиначів мікропластичного сміття на Землі, що здійснює невідомий, але потенційно шкідливий вплив на екосистему».

Інші нещодавні дослідження продемонстрували вплив людської діяльності на Маріанський жолоб з високим рівнями забруднюючих речовин. Зокрема мікропластик знайшли у шлунках глибоководних істот. Вчені з Інституту глибоководної науки і техніки в Хайнані зібрали проби донних вод і відкладень від 2500 м до 11000 м нижче рівня моря. Для порівняння, Еверест знаходиться на висоті 8 850 метрів над рівнем моря. Більшість мікропластіку являла собою волокна довжиною кілька міліметрів, швидше за все, з одягу, пляшок, упаковки і рибальських снастей. Поліестер був найпоширенішим матеріалом у відкладеннях, а поліетилентерефталат, який використовується для виготовлення пляшок і одягу, був найпоширенішим у зразках води. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка