Найбільший у світі: У Дубаї надрукували на 3-D принтері будівлю висотою 10 метрів

У Дубаї(Об'єднані Арабські Емірати) надрукували на 3-D принтері двоповерхову адміністративну будівлю висотою 10 метрів і площею 640 кв. метрів.

Проект реалізувала компанія Apis Cor з Бостона, передає Хмарочос

Стіни будівлі, призначеної для однієї з державних організацій, звели за 21 день. 3D-принтер розміром із автомобіль рухали майданчиком за допомогою крану. Фундамент, дах і вікна зробили традиційним способом.


Будівлю побудували фактично посеред пустелі. 3D-принтер використовував такі матеріали, як пісок, цемент, гіпс. Технологія дозволяє надрукувати об'єкт у будь-якому кліматі, проблематичним залишається лише підібрати будівельну суміш.


"Клімат у Дубаї дуже суворий, температура й вологість значно змінюються протягом одного дня, - зазначив голова компанії Нікіта Ченюнтай. – Однак навіть за таких умов матеріали повинні бути стабільними".

Бюджет проекту не розголошується.


Дубай ухвалив міську стратегію 3D-друку у будівництві, яка передбачає, що до 2025 року кожен четвертий будинок у місті будуватиметься за допомогою 3D- принтера. Технологія покликана знизити вартість будівництва, витрати людської праці та обсяг будівельних відходів.


За оцінкою експертів, у більшості країн відходи від будівництва складають 30-35% сміття, а в деяких країнах будівельне сміття перевищує 90% усіх відходів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка