Найбільший світовий виробник сонячних панелей відкрив водневу компанію

Китайський виробник сонячних модулів LONGi, який посів перше місце в світі за постачанням панелей в 2020 році, оголосив про створення дочірньої компанії LONGi Hydrogen Technology Co, яка, буде займатися водневими технологіями, пише RenEn.

Юнфей Бай, директор з промислових досліджень LONGi, зазначив, що триваюче зниження витрат на виробництво сонячної енергії дозволяє знизити витрати на електроліз. Поєднання двох технологій дозволить «постійно розширювати» масштаби виробництва «зеленого» водню і «прискорювати реалізацію цілей зі скорочення викидів вуглецю і декарбонізації в усіх країнах світу».

Щоб задовольняти нинішні глобальні потреби у водні (60 мільйонів тонн на рік) за допомогою сонячної енергії, буде потрібно більше 1500 ГВт сонячних фотоелектричних потужностей. Для порівняння, за підсумками 2020 року в світі встановлено трохи більше 700 ГВт.

Крім можливості глибокої декарбонізації важкої промисловості, яку може дати «зелений» водень, Бай також високо оцінив потенціал водню в якості технології зберігання енергії:

«Як накопичувач енергії водень має більш високу щільність енергії, ніж літієві акумулятори, що дуже добре підходить для довгострокового накопичення енергії протягом декількох днів, тижнів або навіть місяців для усунення денного і сезонного дисбалансу, з якими стикаються фотоелектричні системи».

LONGi протягом останніх 3 років проводила поглиблені дослідження і розробки з відомими китайськими і зарубіжними науково-дослідними установами та авторитетними експертами з питань виробництва екологічно чистого водню за допомогою електролізу. Після накопичення знань про водневі технології наступним кроком для групи стане «індустріалізація» водневої енергетики.

Компанія вперше стала лідером в глобальних продажах сонячних модулів в 2020, але протягом багатьох років вона посідає перше місце в світі за обсягами виробництва кремнієвих пластин.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка