Найбільші банки світу заборонили інвестиції у вугільну промисловість

Найбільші світові банки, такі, як Bank of America, Citigroup, Morgan Stanley і Wells Fargo, віднесли діяльність з інвестування у вугільну промисловість в «портфель» заборонених угод, тим самим прирівнявши її до незаконної вирубки лісу та використання дитячої праці, повідомляє Капітал.

Один з найбільших банків світу, JP Morgan Chase, вже офіційно оголосив, що більше не фінансуватиме нові вугільні шахти або заводи в розвинених країнах. Таким чином, великі інвестиційні компанії планують стимулювати уряди різних країн більше не використовувати вугілля, а застосовувати «зелені» технології та альтернативні види палива.


Поки це нововведення не стосується країн, що розвиваються (до яких відноситься і Україна), проте, по відношенню до них, швидше за все, будуть застосовані інші підходи – жорсткість стандартів. Тобто, для отримання іноземних фінансових вливань, вугільні підприємства небагатих країн повинні будуть виконати ряд жорстких вимог, що, в кінцевому підсумку, призведе до дорожнечі таких інвестицій і непривабливості видобутку й використання вугілля.

Деякі експерти великих фінансових компаній вже зараз говорять про те, що в найближчі роки інвестування у вугільну промисловість буде припинено зовсім. А значить, швидше за все, світові ціни на вугілля будуть продовжувати падати.


Вже зараз стало відомо, що найбільший в світі приватний виробник вугілля, компанія Peabody Energy масово звільняє своїх співробітників і розпродає найбільші шахти, щоб остаточно не прогоріти. Однак, природоохоронні організації вважають, що промислово розвинені країни різко скоротили фінансування електростанцій у себе в державі, що працюють на вугіллі, для того, щоб обмежити викиди в атмосферу парникових газів.

У найближчі роки японські компанії мають намір вкласти $ 10 млрд. в вугільні шахти Мозамбіку або М'янми, а ось Німеччина фінансує Південну Африку, Індію та Філіппіни.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка