Найбільша у світі плавуча сонячна станція запрацювала у Таїланді

У Таїланді на водосховищі Сіріндхорн запустили найбільшу у світі плавучу сонячну електростанцію.

Гідроплавний сонячний гібридний об’єкт ввело в комерційну експлуатацію Управління з виробництва електроенергії Таїланду(EGAT), передає .

«Гідроелектростанційний сонячний проект потужністю 45 МВт на водосховищі Сіріндхорн у провінції Убонратчатхані почав комерційну експлуатацію 31 жовтня 2021 року для підвищення безпеки енергосистеми країни, скорочення викидів парникових газів близько 47 000 тонн на рік і забезпечення чистою енергією для пом'якшення наслідків глобального потепління, - говорить Пан Буньяніт Вонгрукміт, губернатор Управління з виробництва електроенергії Таїланду (EGAT).

Плавуча сонячна електростанція стане новою туристичною пам'яткою у провінції Убонратчатхані, яка буде відкрита для широкої публіки з січня 2022 року. Електростанція допоможе створити робочі місця та доходи для громади, щоб вона могла бути стійко самостійною, а також стимулювати загальну економіку провінції.

В разі успіху проекту EGAT розпочне реалізацію наступного проекту потужністю 24 МВт на греблі Убол Ратана у провінції Кхонкен та інших проектів на греблях EGAT по всій країні, у цілому 15 проектів загальною потужністю 2725 МВт, щоб Таїланд міг досягти мети чистих нульових викидів і стати стійким низьковуглецевим суспільством.

Головною особливістю найбільшого у світі гідроплавного сонячного гібридного проекту на водосховищі Сіріндхорн є те, що він може виробляти електроенергію як з "сонячної енергії" протягом дня, так і з "гідроенергії" від існуючої греблі, коли немає сонячного світла або під час пікової потреби в електроенергії у нічний час. Електростанція контролюється і управляється системою енергоменеджменту(EMS) разом з системою прогнозу погоди для підвищення стабільності енергосистеми; отже, вона може виробляти електроенергію довше і знижувати обмеження поновлюваних джерел енергії. У майбутньому EGAT планує побудувати центр управління відновлюваними джерелами енергії, який використовує штучний інтелект для підвищення ефективності виробництва електроенергії.


Електростанція має сім комплектів сонячних панелей, встановлених на поверхні води менш ніж на одному відсотку всього водосховища. Сонячні панелі і плавучі платформи є екологічно чистими і не впливають на підводне середовище. Крім того, використання існуючої системи передачі, електрообладнання та водної поверхні водосховища Сіріндхорн у повній мірі може допомогти знизити витрати на електроенергію. Сонячні панелі були розташовані під кутом з зазором між панеллю і платформою, щоб сонячне світло могло проникати у воду, тим самим не впливаючи на підводне середовище. Розміщення сонячних панелей на поверхні води також допомагає зменшити нагрівання панелей, роблячи їх на 10-15 відсотків більш ефективними, ніж сонячні панелі, встановлені на суші, і зменшує випаровування води на водосховищі приблизно на 460 000 м3/рік.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка