Найбільша страхова компанія світу позбудеться вугільних активів

Німецька страхова компанія Allianz має намір відмовитися від вугільних активів.

Таке знакове рішення страховий гігант прийняв 23 листопада - за лічені дні до початку конференції ООН з питань зміни клімату у Парижі,пише Deutsche Welle.

Як зазначив в інтерв'ю телекомпанії ZDF інвестиційний стратег Allianz Андреас Грубер, в найближчі півроку компанія розпродасть акції підприємств, бізнес яких пов'язаний з вугіллям. «Allianz розлучається з вугільними активами, - пояснює фахівць. - У портфелі залишаться лише корпоративні облігації «вугільних» підприємств до закінчення строку їх обігу, а в майбутньому подібні боргові зобов'язання набуватися вже не будуть».

При цьому інвестиційний підрозділ Allianz буде керуватися наступним правилом: не вкладати гроші у цінні папери тих гірничодобувних і енергетичних компаній по всьому світу, у яких на вугілля припадає понад 30% виторгу або, відповідно, генерації електроенергії. Таку пропорцію рекомендувало в якості вирішального рубежу Міжнародне енергетичне агентство (IEA).

Allianz припиняє інвестиції у видобуток і використання вугілля, яке призводить до викидів вуглекислого газу в атмосферу, з економічних та екологічних причин. «В умовах декарбонізації світової економіки бізнес-моделі, які базуються на викопному паливі, стануть малодохідними і відповідно непривабливими для клієнтів наших розрахованих на довгострокові інвестиції пенсійних фондів, - пояснює прес-секретар Allianz Микола Тевес. - З іншого боку, ми хотіли напередодні конференції в Парижі подати сигнал, що підтримуємо зусилля по захисту глобального клімату».

За словами Миколи Тевеса, з вугільних активів будуть виводитися лише ті кошти, які інвестує ядро групи - страхова компанія. «Мова йде про близько 4 млрд євро, які наразі вкладені у вугільні активи - головним чином в облігації, - уточнює фахівець. - Значну частину цих коштів скеровано тепер у відновлювану енергетику». При цьому прес-секретар наголосив, що на ті дочки, які займаються пайовими інвестиційними фондами (ПІФ) або довірчим управлінням капіталом, включаючи одного з найбільших інвесторів на світовому ринку облігацій - Pimco, рішення Allianz не поширюється.

Експерт з сировинних ринків Гамбурзького інституту світової економіки (HWWI) Ларс Ерліх вважає, що в короткостроковій перспективі наслідки рішення Allianz для світової вугільної промисловості будуть незначними. «Однак в середньостроковому плані позиція настільки великого інвестора може стати орієнтиром для інших інвестиційних компаній», - припускає фахівець.

Примітно, що у травні 2015 року від вугільних активів відмовився Державний пенсійний фонд Норвегії - найбільший суверенний фонд у світі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка