Найбільша "сонячна" угода Швеції: на півдні країни збудують 40 сонячних станцій

У Швеції побудують 40 сонячних електростанцій на півдні країни.

Про це йдеться в угоді підписаній постачальником обладнання для сонячних електростанцій HPSolartech з компанією Sunspark, передає elektrovesti.net

«У Швеції велика частина електроенергії виробляється на півночі, а споживають енергію найбільше на півдні, - розповіла Анна Вернер, генеральний директор Асоціації сонячної енергетики Швеції Svensk Solenergi. - Сонячні електростанції на півдні вирівняють дисбаланс і нам більше не доведеться транспортувати велику кількість енергії з іншого кінця країни».

Контракт є найбільшою угодою в історії сонячної енергетики в Швеції.

"Багато людей думають, що сонячна енергія не може розвиватися в Північній Європі, а насправді все навпаки: Південь Швеції отримує стільки ж сонячного світла на рік, скільки Німеччина або Нідерланди - країни з великою кількістю сонячних станцій, - пояснює Кенні Фогель, генеральний директор HPSolartech. - Сонячну енергетику в Швеції чекає дуже позитивне майбутнє, бо сонячні панелі насправді більш ефективні при низьких температурах».

Очікується, що будівництво проектів розпочнеться на початку 2022 року з двох сонячних станцій в муніципалітетах Olofström і Töreboda. Згідно із заявою, 40 сонячних станцій будуть введені в експлуатацію з 2023 по 2024 рік.

Уряд Швеції поставив за мету збільшити частку сонячної енергії до 10% - сьогодні вона становить 0,5%.

У порівнянні з іншими європейськими країнами, Швеція споживає багато електроенергії. Однак, рівень викидів тут низький через широке поширення відновлюваних джерел енергії, включаючи сонячну, вітрову і гідроенергетику. У 2020 році частка електроенергії з ВДЕ в Швеції склала 50%, а до 2040 року уряд планує використовувати електроенергію виключно з ВДЕ.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка