Найбільш енергоефективна будівля Швеції буде схожа на коштовний камінь

Стокгольмська архітектурна компанія Utopia Arkitekter та англійська інжинірингова фірма Skanska виграли тендер на розробку дизайну найбільш енергоефективної будівлі Швеції, будівництво якої планують розпочати вже наступного року у місті Уппсала. 

План будівництва готовий і вже зараз жителі Швеції можуть ознайомитися зі сміливим архітектурним проектом, що має назву «Коштовний камінь» (The Jewel). 

2.gif
 
«Коштовний камінь» - це шестиповерхова офісна будівля, площею в 11,000 квадратних метрів, з досить незвичним дизайном: фасад монументальної споруди прикрашатимуть трикутної форми металеві та скляні елементи. Золотавий колір «прикрас» при денному освітленні дійсно нагадує відблиск величезної коштовності. 

Проте найбільш цікавою є задумка дизайнерів зробити будівлю «енергонезалежною», що дозволить їй стати найбільш енергоефективною спорудою Швеції. 

3.jpg
 
На даху «коштовності» планують встановити сонячні батареї. В середині приміщення будуть знаходитися спеціальні монітори, які в режимі реального часу відображатимуть дані по споживанню енергії в будівлі. Це дозволить працівникам та відвідувачам офісу у будь-який час ознайомитися з енерговитратами та, якщо це необхідно, більш економно використовувати опалення чи освітлення. За розрахунками сонячні батареї будуть здатні виробляти надлишок енергії, який використовуватимуть для потреб будівлі протягом усього року. 

Крім того, «Коштовний камінь» цілком здатен отримати сертифікат LEED Platinum status – найвищу нагороду у сфері «зеленого будівництва», започатковану ще у 1998 році «Американською радою з екологічних будівель». 

«The Jewel стане прикладом того, як можна створювати гарні, цікаві з архітектурної точки зору, та екологічно дружні проекти будівництва», - зазначають архітектори Utopia Arkitekter. 

Читайте також: Будівництво енергоощадних будинків – новий тренд у Польщі

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка