Найбагатша людина Азії інвестує $10 млрд у відновлювану енергетику

Індійський мільярдер Мукеш Амбані є главою Reliance Industries – оператора найбільшого в світі нафтопереробного комплексу. Амбані представив амбітну ініціативу у галузі відновлюваної енергетики, яка включає в себе інвестиції в розмірі 750 млрд рупій ($10,1 млрд) протягом трьох років, пише mind.ua.

Як повідомляє Bloomberg, Reliance Industries, яка отримує 60% свого доходу від нафтопереробних заводів і нафтохімії, планує витратити 600 млрд рупій на чотири «гігафабрики» для виробництва сонячних модулів, водню, паливних елементів і побудови мережі акумуляторів для зберігання електроенергії. Ще 150 млрд рупій будуть інвестовані в ланцюжок створення вартості та інші партнерства, сказав сам Амбані акціонерам.

Амбані не повністю відмовляється від свого успадкованого нафтового і нафтохімічного бізнесу. Він сказав, що відкладений план залучення Saudi Arabian Oil Co. в якості інвестора в енергетичний підрозділ, оголошений два роки тому, буде завершений цього року. Він також сказав, що голова Aramco Ясір Аль-Румайян увійде до ради директорів Reliance.

Ця «зелена» трансформація узгоджується з пріоритетами уряду прем'єр-міністра Нарендри Моді, який обговорює агресивні кліматичні цілі, які дозволять скоротити чисті викиди парникових газів до нуля до середини століття, за десять років до Китаю.

«Світ вступає в нову енергетичну еру, – сказав 64-річний Амбані. – Ера викопного палива, яка забезпечувала глобальне економічне зростання протягом майже трьох століть, не може тривати довго. Величезна кількість вуглецю, яку він викидає в навколишнє середовище, поставила під загрозу життя на Землі».

Одна з «гігафабрик» Reliance вироблятиме сонячні модулі; друга – великомасштабні мережеві акумулятори для зберігання електроенергії, щодо яких Reliance співпрацюватиме зі світовими лідерами в області технологій; і третя будуватиме і встановлювати електролізери для відділення «зеленого» водню від води.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка