Задум будівництва нового будинку приводить до того, що виникають питання не тільки розрахунків житлової площі для майбутніх мешканців чи про естетичний зовнішній вигляд конструкцій, але і про енергоощадність експлуатації і тепловий та повітряний комфорт мешканців.
Енергоефективність будинку, крім економії щомісячних коштів на експлуатацію будинку, дозволяє ще й отримати можливість підтримувати навколишнє середовище в стабільному стані, не збільшувати викиди небезпечних газів в атмосферу. Мінімізується негативний вплив на кліматичні зміни.
Одна із польських компаній запропонувала будівництво спеціально спроектованих енергозберігаючих будинків під ключ із назвою "Натуральний будинок".
![3.jpg 3.jpg]()
В такому будинку запроектовано використання сонячної енергії, рекуперація тепла, недопущення вентиляційних втрат тепла.
Споживання енергії є меншим, ніж в традиційному будинку. Для будівництва використовують натуральні матеріали, дбаючи про довкілля. Ці матеріали можна буде утилізувати або повторно використати.
В натуральному будинку використано природну систему відновлюваня енергії. Елементами системи є:
- накопичувач енергії, котрий отримує сонячну енергію і частину теплової енергії, котра отримується з водяної пари;
- камін з водяною сорочкою допомагає взимку забезпечити теплом, використовуючи біомасу;
- електричний обігрівач, котрий використовує низький нічний електротариф.
Читайте також: Україні потрібен не інший постачальник газу, а зміна власної свідомості
Читайте також: Україні потрібен не інший постачальник газу, а зміна власної свідомості
Будинок дуже добре ізольований. Фасад має вентильовані частини. Вологість видаляється з будинку, що дозволяє уникати вентиляційним втратам тепла і отримувати тепло з водяної пари, котра проникає в будинок. Постійна вологість забезпечується на рівні 40%.
Будинок споживає теплової енергії в 10 разів менше за традиційний. Цей показник виносить 20 кВт*год/м2 протягом року. Енергетична стабільність забезпечена тим, що в будинку використовується відновлювальна енергія сонця, біомаси. Електроенергія може бути отримана з відновлювальних джерел, вітру або води.