Наступної зими дозвольте різним технологіям позмагатися за тепло у Вашій оселі

Кожне помешкання має свої варіанти забезпечення теплового комфорту, нагрівання гарячої побутової води та використання електричної енергії. В минулі роки існував певний «стандарт» систем опалення та енергоспоживання, який був зумовлений низькими «соціальними» цінами на енергію. Ніхто не звертав увагу на те, що низькі побутові ціни на енергію (газ, електрика) вимагали постійних дотацій з бюджету для постачальницьких організацій. Бюджет наповнюється нашими податками, і тепер вже кожен звернув увагу на те, що доплату до високої закупівельної ціни російського газу проводили, практично, за наш рахунок. З квітня цього року систему поміняли, щоб не було такого перекосу. Є питання до значення ціни газу, але на це потрібне окреме обговорення.

Тепер з’явилась необхідність у аналізуванні всіх цін на енергію, треба оцінити стан власних будинків на предмет втрат тепла, змінити певні звички при використанні енергії у бік економії. Цьому були присвячені два дні на львівській Виставці «Тепло. Вода. Повітря», де  проводилася акція «Змагання технологій».

Тим відвідувачам, які кілька годин провели у конференц-залі виставки, вдалося поставити свої запитання про варіанти технологій для економії на опаленні, обговорити почуті відповіді. А початок обговорення було зроблено із звіту власниці квартири у 8-квартирному будинку Львова, де в кінці 2014 року мешканці утеплили фасад будинку за свій кошт. Це не ОСББ – просто знайшлися прагматики, котрі зрозуміли необхідність економії через зменшення тепловтрат. До утеплення було проведено опитування про використання газу та енергії в кожній квартирі. А вже тепер, після утеплення, місячне  споживання газу в квартирі (індивідуальне опалення) зменшилося з 300 до 150 кубометрів – ВДВІЧІ!

Наступним кроком для мешканців має стати ремонт і утеплення даху. Можливим варіантом може стати надбудова за допомогою інвестора – про це на Виставці було обговорення з ГО «Будіндустрія». Допомогу може надати і Банк Львів, який працює з Програмою енергозбереження для населення Львівщини. За допомогою Програми, мешканці отримують можливість взяти дешевий кредит на один-три роки на суму до 45 тисяч грн. «Дешевизна» кредиту працює вже 7 років – обласні депутати кожного року голосують за 1-3 млн грн. в бюджеті для відшкодування відсотків. Мешканці отримують кредит з переплатою відсотків у межах 3-8%.

Керівник підприємства «Укрінтерм» пояснив варіанти використання централізованого теплопостачання, яке домінує в багатьох країнах, а при піднятті цін на газ для приватних осіб в Україні, централізоване обігрівання знову стане дешевшим за індивідуальне, ще й має варіант альтернативного палива, що не можна зробити в окремій квартирі. Слід тільки зробити заміну теплотрас, встановити індивідуальні теплові пункти в будинках і УТЕПЛИТИ будинки.

Було звернено увагу на те, як змінилися пропорції цін і як порівнювати вартість опалення від дров, газу та електроенергії. Для цього треба прорахувати у яку суму грошей обходиться виробництво однієї кіловат-години тепла, щоб можна було робити аналіз доцільності використання певного палива.

Газ для населення з 1 травня по 30 вересня буде коштувати 7,20 грн/м3, що вказує на вартість тепла рівною 1,00 грн/кВт*год. А в опалювальний період жовтень-квітень при використанні перших 200 м3 газу вартість тепла складе 0,50 грн/кВт*год. При перевищенні місячного ліміту за тепло треба буде платити ті ж 1,00 грн/кВт*год.

Стало невигідно використовувати електроенергію для опалення. Для будинку площею у 100 м2 при електричному опаленні щомісяця потрібно біля 2500 кВт*год електроенергії. В цьому випадку перші спожиті 100 кВт*год будуть використані на освітлення. Якщо наступні 2600 кВт*год використати на тепло, то треба буде оплатити 3135 грн! 

Дрова і пелети практично зрівнюються в ціні тепла. При вартості кубометра дров 600 грн/м3 ще є невелика різниця. Вартість тепла від таких дров - 0,26 грн/кВт*год. А вартість тепла від брикетів по 1600 грн/т виходить 0,34 грн/кВт*год.

Цікавою стає ціна тепла від теплової помпи «повітря-вода» для заміщення частини газу (може ефективно працювати до 70% часу опалювального сезону – працює до мінус 7°С). При коефіцієнті перетворення рівному 3,5 вартість опалення буде в межах 0,17 грн/кВт*год.

По темі: Обігрівання за рахунок повітря: які є види повітряних теплових насосів

Координатор проекту Центр енергозбереження
Василь Прусак
aomcstei@gmail.com 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: